Monday 26 October 2020 / دوشنبه 5 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

mazandaran bahiee stores closed

مأموران نیروی انتظامی ۱۶ مغازه متعلق به بهائیان را در شهرستان قائم‌شهر استان مازندران پلمپ کردند. در شهر بابل نیز دو مغازه بهائیان پلمپ شد.
هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه چهارشنبه اول اردیبهشت گزارش داد که مأموران صبح روز چهارشنبه در «اقدامی غیرقانونی» این مغازه‌ها را پلمپ کرده‌اند.
بر پایه این گزارش، مأموران اداره اماکن نیروی انتظامی شهر قائم‌شهر به دلیل «تعطیلی مغازه‌های شهروندان بهایی به مناسبت تعطیلی مذهبی» در روز اول اردیبهشت، این ۱۶ مغازه را پلمپ کرده‌اند. مأموران دو مغازه بهائیان در شهرستان بابل را نیز به دلیل مشابهی پلمپ کرده‌اند.


هفته گذشته به‌دنبال مراجعه یکی از شهروندان بهایی قائم‌شهر به اداره اماکن به او گفته شده بود که بر اساس دستورالعملی که از «مقامات مافوق» رسیده، اگر بهائیان در اول اردیبهشت واحد صنفی خود را تعطیل کنند، مأموران موظف هستند مغازه را پلمپ کنند.
در آیین بهائیان روز اول اردیبهشت «عید رضوان» است و تعطیل به‌شمار می‌رود.
این تعطیلی در حالی است که در روزهای اخیر در یک بیانیه امضاء شده خطاب به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، ۵۴ نفر از تجاران و اقتصاددان برجسته از کشورهای مختلف جهان از او خواستند تا به آزار و تبعیض علیه صاحبان کسب و کار بهایی در ایران پایان دهد.
در سال‌های اخیر بسیاری از شهروندان با انواع کارشکنی‌ها قادر به ادامه فعالیت در کسب و کار خود نبوده‌اند. فرماندهی نیروی انتظامی ایران سال گذشته با انتشار دستوری از اداره اماکن نیروی انتظامی سراسر کشور خواست که برای کنترل، محدودیت و نظارت بر عملکرد بهائیان زمینه‌های شناسایی آن‌ها فراهم گردد و از حضور وسیع آن‌ها در جامعه جلوگیری شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311