Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Khamenei stop break the law

رهبر جمهوری اسلامی سه روز پس از شعار دادن گروهی از حاضران در راهپیمایی قدس علیه حسن روحانی، مفهوم اصطلاح «آتش به اختیار» را تشریح کرد و آن را متفاوت از «فحاشی» دانست....


به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، آیت الله علی خامنه‌ای صبح دوشنبه پنجم تیر ماه در خطبه‌های نماز عید فطر بدون اشاره به حادثه شعار دادن علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، گفت که معنای آتش به اختیار «بی‌قانونی و فحاشی» نیست.
آیت الله خامنه‌ای، ماه گذشته در دیدار با دانشجویان با اشاره به برخی اقدامات دستگاه‌های فرهنگی دولت، به دانشجویان گفته بود که در نقد و مقابله با چنین اقداماتی، «آتش به اختیار» هستند و باید به طور خودجوش با آن اقدامات اعتراض کنند.
در حالیکه هنوز چهره‌های سیاسی و فرهنگی در پی تفسیر اصطلاح «آتش به اختیار بودند»، شعارهای عده ای در راهپیمایی روز قدس علیه حسن روحانی خبرساز شد. این گروه با شعار «روحانی، بنی صدر پیوندتان مبارک» به سمت حسن روحانی رفتند که محافظان، آقای روحانی را به سرعت سوار یک خودرو کردند.
این حادثه در روزهای اخیر انتقادات بسیاری از مقام‌ها و فعالان سیاسی را در پی داشت و دادستان تهران با «جرم» دانستن آن از پلیس و دستگاههای امنیتی خواست شعاردهندگان را شناسایی کنند.
حال رهبر جمهوری اسلامی اعلام کرده است که منظور او از آتش به اختیار بی قانونی نبوده است. آیت الله خامنه‌ای گفت: «آتش به‌اختیار به‌معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است و به ‌معنای بی‌قانونی و فحاشی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.»
طی هفته‌های اخیر رهبر جمهوری اسلامی و برخی از منصوبان او به انتقاد از عملکرد دولت و رئیس جمهوری پرداخته و حسن روحانی نیز به برخی از انتقادها پاسخ داد.
در یکی از انتقادها آیت الله خامنه‌ای از کسانی که به گفته او با تفسیرهای غلط از رای مردم در انتخابات به دنبال تقسیم کردن مردم هستند، انتقاد کرد و آن را مشابه اقدامات رئیس جمهوری وقت (ابوالحسن بنی صدر) در سال ۵۹ دانست.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311