Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ahmadinejad new election

شهاب‌الدین چاووشی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران گفته است که "برخی ذی‌نفوذان" در استان تهران "با نادیده گرفتن قانون" تلاش می‌کنند که خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری "احیا" کنند.
آقای چاووشی گفت که وزارت کشور ایران سعی دارد در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، امکانات یکسانی را در اختیار همه جناح‌های سیاسی قرار دهد، "ولی این روزها شاهد برگزاری برخی جلسات بدون مجوز بوده‌ایم که ما آنها را مصداق فعالیت انتخابات زودرس تلقی می‌کنیم و وزارت کشور هم تذکر داده است. این جلسات جزء مواردی است که بعدا در مسیر تایید صلاحیت‌ها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد."


آقای چاووشی در باره سخنرانی‌های محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران که تحت عنوان یادواره شهدا ایراد شده گفت: "ما از برگزاری این جلسات اطلاع پیدا می‌کنیم، اما هیچ وقت نیامده‌اند که مجوز بگیرند. البته شاید از اول سال فقط پنج شش جلسه در کل استان تهران جنبه انتخاباتی داشته و از سوی یک جریان خاص بدون مجوز برگزار شده است."
در قانون اساسی ایران برگزاری تجمع و سخنرانی آزاد اعلام شده، اما مقامات حکومتی ایران می گویند که نیاز به مجوز دارد.
معاون وزیر کشور ایران گفته که جلسات مورد اشاره عنوان سیاسی یا انتخاباتی نداشته، "اما ارزیابی‌ها بیانگر هدف انتخاباتی این جلسات است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311