Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

joe biden iran ballistic rockets

معاون ریاست جمهوری آمریکا به جمهوری اسلامی هشدار داد که اگر شلیک این موشک‌ها نقض توافق اتمی، برجام، باشد، آمریکا «اقدام» خواهد کرد.
سپاه پاسداران اعلام کرد که در جریان رزمایش خود دو موشک بالستیک شلیک کرده است. روی یکی از این موشک ها عبارت مشهور آیت الله خمینی که "اسرائیل باید از نقشه جهان محو شود" به زبان عبری نوشته شده بود.
در واکنش به انتشار این اخبار، به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن، معاون باراک اوباما، که هم‌اکنون در اسرائیل به سر می‌برد هشدار داد که «در صورت تایید آزمایش» این موشک‌های بالیستیک «آمریکا علیه ایران اقدام خواهد کرد».


 بایدن بر این نکته نیز تاکید کرد که هنوز در مورد آزمایش این نوع موشک‌ها در ایران «تردید» وجود دارد.
اما افزود که در صورت تایید این اقدام سپاه پاسداران و اثبات این که شلیک این موشک‌های بالیستیک نقض توافق اتمی ایران با گروه ۵+۱ است، «ما اقدام خواهیم کرد».
به گفته معاون باراک اوباما، ایالات متحده در مورد هر اقدامی که خارج از توافق باشد، «در هر جا که از آن آگاه شود، اقدام خواهد کرد».
موضع‌گیری جو بایدن تکرار واکنش یک مقام دیگر در دولت باراک اوباما است که روز سه‌شنبه، ۱۸ اسفندماه، اعلام کرد که ایالات متحده از نزدیک گزارش‌های منتشر شده درباره آزمایش موشک‌های بالیستیک در ایران را دنبال کرده و «در صورت تایید» این اقدامات از طریق شورای امنیت سازمان ملل «پاسخ مناسبی» به جمهوری اسلامی داده خواهد شد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311