Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

babak zanjani execution

یحیی کمالی‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ایران می‌گوید اگر بابک زنجانی قبل از شناسایی افراد پشت پرده، اعدام شود هیچ نتیجه‌ای برای کشور ندارد.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) یحیی کمالی‌پور روز جمعه ۱۹ آذر با اشاره به صدور حکم اعدام بابک زنجانی، تاجر زندانی، هشدار داد و گفت هنوز برخی از ابعاد این پرونده روشن نیست.
کمالی‌پور گفت: «اگر با اعدام بابک زنجانی پرونده به همین شکل بسته شود هیچ آثار و نتیجه‌ای برای کشور نخواهد داشت.»


بابک زنجانی به اتهام پرداخت نکردن بدهی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی خود به وزارت نفت، دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد. او در دوران تحریم‌های جهانی علیه ایران نفت ایران را در دیگر کشورها می‌فروخته است تا ایران بتواند تحریم‌ها را دور بزند. زنجانی پس از چندین جلسه دادگاه به همراه دو متهم دیگر این پرونده به اعدام محکوم شد اما حکم آن‌ها به اجرا در نیامد.
دیوان عالی کشور روز شنبه ۱۳ آذر حکم اعدام بابک زنجانی را تأیید کرد.
یحیی کمالی‌پور اظهار امیدواری کرد که با اعدام زنجانی پرونده او بسته نشود «تا دست‌های پشت پرده آن پرونده شناسایی و به مجازات برسند».
این نماینده مجلس افزود: «بابک زنجانی، به تنهایی بابک زنجانی نشده است دست‌های خیلی زیادی او را حمایت کرده و از رانت او استفاده کردند.»
عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفته است که بابک زنجانی در صورت بازگرداندن اموال متعلق بیت‌المال ممکن است «اعدام نشود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311