Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

zarif and trump victory

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران، در اولین واکنش به پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت "مهم آن است که رئیس جمهوری آینده آمریکا موظف به رعایت تعهد چندجانبه برجام است".
آقای ظریف که به رومانی سفر کرده در نشستی خبری ابراز اطمینان کرد که "جامعه بین‌المللی نیز این توقع را از ایالت متحده آمریکا خواهد داشت".
او همچنین با یادآوری این که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند، تاکید کرد که "رسم ما این است که در امور داخلی سایر کشورها دخالت نمی‌کنیم."


حسن روحانی، رییس‌ جمهور ایران هم گفته است که نتیجه انتخابات آمریکا، اثری بر سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.
آقای روحانی تاکید کرده است که "هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست".
دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه توانست هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها را شکست دهد و به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا انتخاب شود.
آقای ترامپ در دوره مبارزات انتخاباتی به تندی از توافق هسته‌ای و همین طور نقش ایران در منطقه انتقاد می‌کرد. او در مقطعی تهدید کرده بود که در صورت انتخاب، توافق هسته‌ای را برخواهد چید و دوباره برای توافقی بهتر "که به نفع آمریکا باشد" مذاکره خواهد کرد.
اما آقای ظریف گفت که رئیس جمهوری آمریکا باید واقعیت‌های امروز جهان را به خوبی درک کند و سیاست‌هایش را با واقعیت جهان ارتباط دهد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311