Wednesday 21 October 2020 / چهارشنبه 30 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Fakhreddin Danesh Ashtiani

وزیر آموزش و پرورش ایران با ابراز تاسف از حادثه قتل آتنا اصلانی، دختر بچه هفت ساله ای از اهالی پارس آباد مغان گفته است در مورد برخورد با چنین قضایایی جدی هستیم.
فخرالدین دانش آشتیانی گفته است...

موردی مشابه این اتفاق چند ماه گذشته هم رخ داده که به مسئول آموزش و پرورش آن منطقه دستور پیگیری داده ایم.
به نظر می رسد مورد مشابه مورد نظر وزیر آموزش و پرورش ایران «تجاوز یک معلم به دانش‌آموزی ۹ ساله در استان زنجان» باشد. خبری که اردیبهشت ماه امسال بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی داشت.
این ماجرا اما به صدور قرار منع تعقیب برای معلم متهم به تجاوز ختم شد:
مشخص نیست دستور رسیدگی وزیر آموزش و پرورش پس از صدور این حکم صادر شده است یا پیش از آن
وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به نقش نظام آموزشی در پیشگیری از چنین حوادثی گفته است: «در این موارد مساله پیشگیری نکته مهمی است. ما دو نوع رابطه مکانیکی و ارگانیکی داریم که برای پیشگیری از چنین حوادثی باید سعی کنیم این رابطه خشک مکانیکی از نظام تعلیم و تربیت خارج شود و محیط انعطاف‌پذیر باشد و تعامل صمیمی و خوبی داخل محیط مدرسه و نظام آموزشی داشته باشیم.»
دانش آشتیانی گفته است وقتی رابطه با دانش‌آموزان ارگانیکی باشد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان در رابطه با ناهنجاری‌های موجود در جامعه به دانش‌آموزان آموزش داد و مشاور‌های خوبی برای آنان بود: «در این رابطه دانش‌آموز جرات می‌کند مشکلات و مسائل را مطرح کرده و از ما مشاوره بگیرد، اما هنگامی که روابط مکانیکی باشد تمام رفتارها پنهان خواهد شد.»
ماجرای قتل آتنا اصلانی سلسله بحث هایی را درباره ضرورت ارائه آموزش های جنسی به کودکان و روشنگری درباره آزار جنسی ایجاد کرده است

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311