Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Bijan Zanganeh oil Total problem

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران روز چهارشنبه با حضور در مجلس به برخی انتقادها از قرارداد اخیر با شرکت فرانسوی توتال پاسخ داد و گفت: مخالفان صریحا بگویند که با سرمایه گذاری خارجی در ایران مخالفند.


آقای زنگنه همچنین درباره احتمال باقی ماندن توتال در صورت اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران گفت: «در شرایط تحریم سازمان ملل، هیچ شرکتی باقی نمی‌ماند و توتال هم همینطور است.» او همچنین قرارداد با توتال را «امنیت‌زا» خواند و گفت اگر پیمانکار در حین اجرا، کار را متوقف یا رها کند هیچ پرداخت و یا خسارتی از سوی ایران داده نمی‌شود.
پس از سخنان وزیر نفت و همچنین چند تن از نمایندگان مخالف، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که هیأتی از قوه قضائیه و مجلس، بر این قرارداد نظارت خواهد کرد.
عقد قرارداد نفتی با شرکت توتال انتقادهای شدیدی را متوجه دولت حسن روحانی کرده و شماری از منتقدان با اشاره به اینکه «سهم ایران از محل عواید این قرارداد پائین است» آن را «استعماری» خوانده‌اند

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311