Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

booali petrochemical in Fire

روز ۱۰ شهریور پتروشیمی بوعلی سینا برای چندمین بار دچار حریق شد. به گزارش «ایلنا» و بر اساس مشاهدات منابع محلی «دود غلیظی پتروشیمی بوعلی را فرا گرفته و گفته می‌شود حریق دقیقا در کنار مخزن قبلی که چندی پیش دچار آتش‌سوزی شده اتفاق افتاده است.»
هنوز خبر دقیقی در مورد میزان خسارت‌ها یا مصدومیت‌ها منتشر نشده است.


عبدالرسول دشتی، رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس، علت آتش‌سوزی را جرقه‌های آتش ناشی از «عملیات برش مخزنی» خوانده و گفته است: «علت آن جرقه‌های ناشی از کار برش بود که سبب اشتعال مواد آتش زای موجود در مخزن شد.»
پتروشیمی بوعلی سینا در سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر در استان خوزستان است و در در روز ۱۶ تیرماه ۱۳۹۵ هم دچار حریق شده بود. آتش تیرماه پس از سه روز خاموش شد.
روز ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ساعاتی بعد از مهار آتش‌سوزی در یکی از برج‌های مجتمع بوعلی سینا، یکی دیگر از مخازن این مجتمع به علت نشت نفت و حرارت شدید باقی‌مانده در محل آتش‌سوزی قبلی مجدد آتش گرفت.
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، در تیرماه ۱۳۹۵ شایعات مبنی بر خرابکاری بودن آتش‌سوزی‌ها در پتروشیمی‌های ایران را رد کرد و گفت: «آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی قطعا خرابکاری نبوده و دلایل آن فنی است.»
در ۲۰ مرداد اما ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، این احتمال را مطرح کرد که آتش‌سوزی‌های پی‌در‌پی در صنایع پتروشیمی ایران، حملات سایبری بوده‌اند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311