Friday 30 October 2020 / جمعه 9 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

tehran air defence to drone

به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره شلیک پدافند هوایی به یک شی‌ پرنده ناشناس در اطراف دفتر رهبر جمهوری اسلامی، معاون استاندار تهران اعلام کرد که این پرنده یک دستگاه تصویربرداری هوایی کوچک، متعلق به صدا و سیما و در حال پرواز بر خیابان جمهوری بوده که «جزو مناطق ممنوعه پرواز» است.
خبرگزاری ایلنا صبح امروز جمعه ۳ دی خبر داده بود که برخی از شهروندان تهرانی در تماس با این خبرگزاری اعلام کرده‌اند که در محدوده‌ خیابان‌های فاطمی، امیرآباد، انقلاب و ستارخان «صدای تیراندازی ممتد» را شنیده‌اند.


ساعاتی بعد دبیرخانه شورای تامین فرمانداری تهران اعلام کرد که ساعت ۹:۴۵ دقیقه روز جمعه، پدافند هوایی به یک فروند «هلی‌شات» در محدوده میدان انقلاب شلیک کرده است.
تعدادی از وبسایتها از جمله عصر ایران اعلام کردند که این «هلی‌شات» یا پهپاد در اطراف دفتر رهبر جمهوری اسلامی مشهور به «بیت رهبری» ساقط شده است.
در همین حال ارتش ایران نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این «کواد کوپتر» که بدون هماهنگی اقدام به پرواز بر فراز شهر تهران کرده بود، از سوی قرارگاه پدافند هوایی ارتش مورد هدف قرار گرفته است.
ساعاتی بعد معاون امنیتی استانداری تهران گفت که این «هلی‌شات» متعلق به صدا و سیما و به دنبال تصویربرداری هوایی از محل نماز جمعه تهران بوده، اما «به منطقه پرواز ممنوع بی‌توجهی کرده و وارد این منطقه شده است».
محسن همدانی اضافه کرد: «تیمی که مسئول پرواز این هلی‌شات بوده است باید به طول و عرض جغرافیایی منطقه و محدوده پرواز ممنوع توجه می‌کرده که در این زمینه دچار سهل‌انگاری شده است».
آقای همدانی گفت که خیابان جمهوری «جزو مناطق ممنوعه پرواز به حساب می‌آید».
معاون امنیتی استانداری تهران همچنین اعلام کرد که لاشه این پرنده به دلیل کوچک بودن آن هنوز پیدا نشده و پیدا کردن آن سخت است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311