Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

fransua oland iran

 چهار سازمان حقوق بشری در فرانسه و ایران روز سه شنبه در نامه سرگشاده ای به فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه،‌ از او خواستند حقوق بشر در ایران را به نفع روابط اقتصادی نزدیک‌ تر بین پاریس و تهران نادیده نگیرد.این نامه در آستانه سفر رسمی حسن روحانی، ‌رییس جمهوری ایران، به فرانسه نوشته شده است. قرار است آقای روحانی روز چهارشنبه به پاریس برود.
فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر،‌ جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران،کانون مدافعان حقوق بشر و جامعه‌ حقوق بشر فرانسه در نامه به آقای اولاند خواستار شدند که حقوق بشر در کانون گفت‌وگوها قرار بگیرد.


این سازمان های حقوق بشری تأکید کرده اند که موارد نقض حقوق بشر از زمان آغاز دوره‌ ریاست جمهوری حسن روحانی، به گفته آنان، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و نباید این موارد را به نام روابط تجاری نادیده گرفت.
در این نامه از رییس جمهوری فرانسه درخواست شد تا از همتای ایرانی خود خواهان آزادی تمامی مدافعان حقوق بشر زندانی و‌ تضمین آزادی انتخابات اسفند ماه شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311