Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

mohammad taghi osanlou

یک فرمانده سپاه از "انهدام تیم ۱۶ نفره ضد انقلاب" در کردستان و آذربایجان غربی خبر داد. او گفت عملیات ۱۳ کشته و یک زخمی بر جا گذاشت. در خبر منتشرشده به نقل از محمدتقی اصانلو، اشاره مشخصی به هویت این افراد نشده است.
این افراد که به گفته‌ی سردار محمدتقی اصانلو "از خارج از کشور" به ایران وارد شده بودند، عضو تیمی ۱۶ نفره – ۴ تیم ۴ نفره - بوده‌اند. بر این اساس، دو نفر از آنان هم "از مرزها متواری شدند".
آن‌طور که این فرمانده سپاه عصر دوشنبه (اول اوت/ ۱۱ مرداد) تشریح کرده، این گروه قصد داشته "با حضور در میان مردم همراهی شهروندان را با خود تبلیغ کرده و از آن به عنوان حربه‌ای علیه نظام استفاده کند".


فرمانده قرارگاه حمزه سپاه از "تیم" دومی هم سخن به میان آورده که از منطقه سروآباد و مریوان (در کردستان) وارد ایران شده بود؛ این "تیم" هم، به گفته‌ی اصانلو، با‌"اقدامات مناسب سپاه بیت‌المقدس" کردستان "به طور کامل منهدم شده است".
اصانلو به هویت این افراد یا وابستگی احتمالی آنان به گروه خاصی اشاره‌ای نکرده و تنها گفته که کشته‌شدگان "از مزدوران سعودی" بوده‌اند.
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روز شنبه به نقل از روابط عمومی قرارگاه حمزه سپاه پاسداران نوشته بود که در عملیات نیروهای این قرارگاه در منطقه مرزی سروآباد (کردستان) و منطقه عمومی مهاباد (آذربایجان غربی) "تعدادی از تروریست‌های وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب" کشته شده‌اند.
مقام‌ها و رسانه‌های حکومتی ایران در انتشار اخبار مربوط به گروه‌های کُرد مخالف جمهوری اسلامی از اصطلاح "گروهک‌های ضد انقلاب" استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، سردار اصانلو از "تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری" سخن رانده است؛ اصطلاحی که جمهوری اسلامی از آن برای اشاره به مخالفان اسلامگرای بشار اسد در سوریه و اعضای گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش سابق) استفاده می‌کند.
مقام‌های نظامی و انتظامی ایران پیش از این هم از "انهدام گروه‌های تروریستی" در مناطق مرزی یا دستگیری افرادی که قصد ورود به ایران و "خرابکاری" در این کشور داشته‌اند، خبر داده بودند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311