Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

group grave in abadan iran

رسانه های ایران از "کشف یک گور دسته جمعی" در ۲۰ کیلومتری آبادان در جنوب ایران خبر داده و گفته‌اند تاکنون استخوان هایی که متعلق به جسد یک مرد، یک زن و یک دختربچه است، بیرون کشیده شده است.
وب سایت خبری رکنا که برای اولین بار گزارشی از این کشف این گور دسته جمعی منتشر کرده، خبر داده است که ماموران اداره برق آبادان زمانی که مشغول حفاری زمین با بیل مکانیکی در بیابان های اطراف آبادان بودند به چند استخوان برخورد کردند و موضوع را به پلیس اطلاع دادند.


بر اساس این گزارش، ماموران پلیس با حضور در محل به جز استخوان هایی که تصور می‌شود متعلق به افراد یک خانواده است، مقدار زیادی لباس، پتو و ظروف چینی و ملامین هم در این گور کشف کرده اند که احتمال وجود اجساد بیشتر را تقویت می کند.
ارتش عراق در اوایل جنگ ۸ ساله با ورود به خاک ایران با هدف اشغال آبادان دست به محاصره این شهر زد که در حدود یک سال طول کشید. نیروهای عراقی با قطع جاده ارتباطی آبادان به اهواز، شهروندانی را که در حال خارج شدن از آبادان بودند، به اسارت می‌گرفتند.
رسانه های ایرانی درباره استخوان های یافت شده در این گور دسته جمعی می گویند به نظر می‌رسد زمانی که مردم قصد خروج از شهر آبادان را داشته‌اند، احتمالا توسط نیروهای عراقی کشته شده و در همان جا با لباس دفن شده‌اند.
نیروهای ایرانی در مهر سال ۱۳۶۰ (یک سال پس از شروع جنگ و حصر آبادان) طی عملیات ثامن الائمه، موفق به بازپس گیری بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع از خاک ایران و شکستن حصر آبادان شدند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311