Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ahvaz pollution second day

طوفان و گرد و غبار شدید در استان خوزستان، شهر اهواز را به حالت نیمه تعطیل در آورد و مدارس را تعطیل کرد.

مقامات محلی استان خوزستان شنبه نهم بهمن اعلام کردند که گرد و غبار شدید ناشی از طوفان که روز جمعه شهر اهواز و مناطق اطراف آن را فراگرفت، موجب قطع آب و برق شهر و اعلام تعطیلی شد.

به گفته هاشم بالدی، مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان، گرد و خاک روز جمعه پس از بارش اندکی باران، روز شنبه تبدیل به گل شد و تاسیسات برق را با مشکل مواجه کرد و موجب قطعی برق شد. این مشکل موجب شد که برق تصفیه خانه‌های آب نیز قطع شود که بدین ترتیب آب شهر نیز قطع شد.

او با بیان اینکه ادارات و مدارس شهر اهواز به آب و برق اضطراری مجهز نیستند گفت که قطعی آب و برق باعث تعطیلی مدارس و ادارات شده است. این مقام دولتی توضیح داد که اداره آموزش و پرورش در ابتدا مخالف تعطیلی مدارس بود اما با قطعی برق و آب، سرانجام مدارس تعطیلی اعلام شد. گرد و غبار شدید همچنین موجب لغو پروازهای فرودگاه اهواز شد.

استاندار خوزستان نیز روز شنبه به دلیل مشکلات پیش آمده ناشی از گرد و غبار از مردم عذرخواهی کرد.

در همین رابطه، معاون استاندار خوزستان اعلام کرد که مدارس شهرستان‌های اهواز و کارون و باوی روز یکشنبه تعطیل اعلام شده است و دستگاههای دولتی نیز به حالت آماده باش در آمدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در پی طوفان شدید گرد و خاک در روز جمعه، میزان آلودگی هوا در اهواز و شهرهای اطراف به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.

قطع برق از ساعت ۵ صبح شنبه و به دنبال آن، قطع آب، اختلال در شبکه تلفن و خدمات رسانی بانک‌ها، زندگی در اهواز را مختل کرد. بر همین اساس با وجودی که ستاد بحران، مدارس را در روز شنبه برای آلودگی ناشی از گرد و غبار تعطیل نکرده بود، به دلیل قطع آب و برق ناچار به اعلام تعطیلی شد.

این در حالیست که تعطیل نکردن مدارس اعتراض خانواده ها را در پی داشت که به دلیل آلودگی شدید هوا و گرد و غبار شدید، خواستار ماندن فرزندانشان در خانه بودند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311