Wednesday 21 November 2018 / چهارشنبه 30 آبان 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sistan and baluchestan air pollution

گرد و غبار شدید ناشی از توفان در شمال استان سیستان و بلوچستان، ۲۶۱ نفر از ساکنان این منطقه را راهی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کرد.
مدیر دفتر مدیریت بحران این استان اعلام کرد از روز سه شنبه این افراد...

به دلیل مشکلات تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.
وزش بادهای شدید در منطقه سیستان، رویدادی طبیعی است که هر سال صورت می گیرد، اما در سالهای اخیر با توجه به کاهش بارندگی و خشک شدن تالاب هامون در پی تعلق نگرفتن حق آبه از سوی افغانستان، گرد و غبار ناشی از بادهای شدید سیستان به شدت افزایش یافته است.
خشک شدن کامل تالاب هامون که مشکلات زیست محیطی و اقتصادی برای ساکنان داشته، انتقاد مردم محلی از عملکرد مسئولان دولتی را در پی داشته است.
وزیر خارجه آمریکا پیش از این از مقامات ایران انتقاد کرد که به بجای توجه به بحران های کشور، پول مردم را صرف حمایت از گروه های تروریستی می کنند. او همچنین از بازداشت فعالان محیط زیستی انتقاد کرد.
به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در روز چهارشنبه به ۳۷ برابر حد مجاز رسید.
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، که پدیده وزش باد شدید در برخی نقاط مستعد توفان گرد و خاک تا روز شنبه هفته آینده در شمال استان تداوم دارد به طوری که علاوه بر کاهش شدید کیفیت هوا اختلال در تردد جاده ای را به همراه دارد.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
11
18
25

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed DrMeshki Nehzat Farnoody Majid Mohammadi Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sohrab Akavan Susi Khatami Nasser Engheta Mansour Osanloo ُShan Fezeli ُReza Alavi ُBijan Khalili