Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

problem boarder iran azarbaijan

یک روز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره درگیری مرزی میان ایران و و آذربایجان، یک مقام دولتی ایران وجود درگیری مرزی بین دو کشور را رد کرد.
مجید آقابابایی، مدیر کل مرزی وزارت کشور روز دوشنبه ۲۴ اسفند گفت که هیچ درگیری در مرز ایران وجود نداشته است. به گفته او درگیری که در گزارش‌های منتشر شده در برخی از رسانه‌های خارجی به آن اشاره شده با مرز ایران فاصله داشته و بین مرزبانان جمهوری آذربایجان با برخی از اتباع آن کشور و کشورهای دیگر بوده است.


او تاکید کرد که اتباع ایرانی در این درگیری نقشی نداشته‌اند.
روز گذشته برخی از رسانه‌ها از درگیری در مرز ایران و آذربایجان خبر داده بودند.
بر اساس این گزارش‌ها، نیروهای مرزبانی آذربایجان با یک گروه هشت تا ده نفره که قصد عبور غیرقانونی از مرز و رفتن به ایران را داشتند درگیر شدند. در این درگیری که در نزدیکی مرز اردبیل اتفاق افتاده، پنج نفر کشته شده‌اند.
گزارش های درگیری در مرز ایران و آذربایجان در حالی منتشر شده است که فرماندهان مرزبانی دو کشور چهار روز پیش در باکو تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
صید غیرمجاز و قاچاق کالا و مواد مخدر از جمله جرایم سازمان یافته در مرز دو کشور است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311