Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

suicide university semnan student

یکی از دانشجویان ارشد دانشگاه سمنان با پرتاب خود از ساختمان دانشکده علوم انسانی دست به خودکشی زد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، این دانشجو ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه ظهر چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت از یکی از طبقات دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان خود را پرتاب کرد و جان سپرد.
نام این دانشجو «محمد» گزارش شده است. او از دانشجویان ارشد ام‌بی‌ای، درجه کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بود.


۲۵ اردیبهشت‌ماه جاری نیز یکی از دانشجویان سال آخر رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شیراز خودکشی کرد.
خودکشی در ایران میان اقشار و گروه‌های اجتماعی افزایش یافته است. حدود دو هفته پیش ۹ نفر در تهران و شهرستان‌ها خودکشی کردند.
براساس آمارهای منتشرشده؛ در ایران، از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور ۶ نفر در سال به دلیل خودکشی جان خود را از دست می‌دهند. اما اقدام به خودکشی به مراتب بیشتر از این رقم‌هاست: ۲۰ برابر مواردی که به مرگ ختم می‌شود.
مشکلاتی از قبیل فقر و تنگدستی، اختلافات خانوادگی، اعتیاد به موادمخدر و الکل، استرس‌ها و فشارهای لحظه‌ای روحی و روانی، تنهایی، عشق و مسائل به اصطلاح ناموسی، از دلایل اصلی خودکشی در ایران خوانده می‌شوند.
به گفته وزیر بهداشت ایران، در میان دلایل اقدام به خودکشی ۲۰ درصد بیکاری، ۱۰ درصد مشکلات خانوادگی و پنج درصد زن بودن نقش دارند. همچنین افسردگی به عنوان مهم‌ترین عامل مطرح است و امکان خودکشی را شش برابر افزایش می‌دهد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311