Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

suicide a prisoner in ghezel hesarjail

هادی حاج محمدی زندانی واحد دو زندان قزل‌حصار کرج به دلیل «فشارهای روحی- روانی» در زندان دست به خودکشی زد و در بیمارستان لقمان تهران جان سپرد.
هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعلام کرد که این رویداد در ساعات پایانی شب گذشته، یکشنبه ۲۱ شهریور رخ داده است.
یک منبع آگاه نزدیک به خانواده حاج محمدی که نام او منتشرنشده به هرانا گفته است هادی حاج محمدی همراه زن و بچه‌اش خانه برادرش مهمان بود که با همراه برادرش دستگیر شد.


به گفته او، همه زندانیان واحد دو زندان قزل‌حصار از فشار شدید روحی- روانی رنج می‌برند و هادی حاج محمدی هم در اثر همین فشارها دست به خودکشی زد.
اتهام و تاریخ بازداشت این زندانی اعلام نشده است.
در سال‌های اخیر چندین گزارش از خودکشی زندانیان در زندان‌های ایران منتشر شده است.
در آذرماه سال ۱۳۹۴، امید نارویی، زندانی ۳۸ ساله محکوم به اعدام در زندان زاهدان خودکشی کرد.
در مردادماه همین سال علی محمدی، زندانی متهم به جاسوسی در زندان ارومیه، پس از یک هفته اعتصاب غذا با مصرف قرص دست به خودکشی زد.
در آبان ماه ۱۳۹۳ نیز بابک قربانی، قهرمان کشتی فرنگی ایران که مدال طلای بازی‌های آسیایی ٢٠١٠ گوانگجو را به دست آورده بود، در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه دست به خودکشی زد و به زندگی‌اش پایان داد. او متهم شده بود که در یک درگیری و دعوا یک نفر را کشته است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311