Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

england embassy

روزنامه گاردین روز پنج‌شنبه در گزارشی اختصاصی خبر داد که سفارت بریتانیا در تهران «در آغاز هفته آینده» با حضور فیلیپ هاموند، وزیر خارجه این کشور، در پایتخت ایران رسما بازگشایی خواهد شد.گاردین همچنین در گزارش خود آورده است که دولت بریتانیا سفیری جدید را هم برای حضور در تهران انتخاب کرده، اما هنوز نام او را منتشر نساخته است.
روزنامه گاردین همچنین می‌گوید که اقامتگاه سفیر بریتانیا و بخش‌هایی از بنای سفارت این کشور در تهران تعمیر و ترمیم شده و سفارت پس از بازگشایی در ابتدای کار تنها با چند کارمند دیپلماتیک کار خود را آغاز خواهد کرد.


بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران حدود چهار سال پس از آن اتفاق می‌افتد که در آذرماه سال ۱۳۹۰ عده‌ای تظاهرکننده که در برابر ساختمان این سفارت در تهران تجمع کرده بودند از در و دیوار وارد ساختمان شده و پرچم این کشور را پایین کشیدند
در آن زمان خبرگزاری‌های داخلی ایران از جمله فارس این تظاهرکنندگان را «دانشجو» و «دانشجویان دانشگاه تهران» توصیف کردند.
حال به دنبال توافق جامع اتمی میان ایران و گروه ۵+۱ و آغاز سفر مقامات بلندپایه اروپایی به تهران روزنامه بریتانیایی گاردین خبر داده است که وزیر خارجه بریتانیا نیز قرار است به صف وزرای اروپایی بپیوندد که در یک ماه گذشته به ایران سفر کرده‌اند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311