Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

نایب ‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید که با معرفی احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران، به عنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر»، این ستاد راه‌اندازی شده و در حال تدوین آیین‌نامه‌هاست.ahmad jannati
به گزارش خبرگزاری فارس، مرتضی آقاتهرانی، روز سه‌شنبه سوم شهریور، در حاشیه نشست علنی مجلس با تشریح آخرین وضعیت قانون امر به معروف و نهی از منکر، خواستار حمایت دولت از این قانون شده و به نقل از وزیر کشور گفته است که دولت این قانون را ابلاغ کرده است.
براساس قانون «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» که در ۱۶ مهر ۹۳ به تصویب مجلس ایران رسید، ستادی با عنوان «ستاد امر به معروف و نهی از منکر» به ریاست یکی از امامان جمعه موقت شهر تهران، به انتخاب شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه تشکیل می‌‌شود.


این ستاد با ۱۷ عضو تشکیل شود که شش عضو آن از وزیران دولت، دو عضو آن نماینده مجلس و بقیه اعضای آن نمایندگان دستگاه‌های زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی هستند در این قانون به این ستاد این اختیار داده شده که درخواست‌ها برای تجمع و راهپیمایی در موضوعات مرتبط با «امر به معروف و نهی از منکر» را بررسی و «نظر مشورتی خود» را برای صدور مجوز به استانداری، فرمانداری یا بخشداری ارسال کنند.
در زمان بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در جلسه علنی مجلس ضمن مخالفت با این طرح گفته بود که «چه طور مصوبات ستادی که ریاست آن را امام جمعه تهران بر عهده دارد، باید برای سه قوه لازم‌‌الاجرا باشد؟.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311