Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

bahareh hedayat 2

بهاره هدایت، از زندانیان سیاسی که حکم آزادی‌اش از زندان اوین صادر شده بود، پیش از آزادی از زندان، به گذراندن دو سال حبس دیگر محکوم شد.خانم هدایت که از سال ۱۳۸۸ زندانی است، به امین احمدیان، همسر خود خبر داده که «پس از احضار به اجرای احکام به وی ابلاغ شده که چهار روز پیش از آن، حکم آزادی‌اش آمده و از روز سه‌شنبه، حکم دو سال تعلیقی پرونده‌اش اجرا شده است.


دو سال زندان جدید برای این فعال سابق دانشجویی ناشی از حکمی است که در سال ۱۳۸۵ و به دنبال بازداشت او در تجمعی که برای حمایت از حقوق زنان در میدان هفت تیر تهران برگزار شده بود، صادر شد.
همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی حقوق معلم و کارگر و سایت کلمه خبر داده‌اند در حالی که بیش از ۲۰ روز از پایان شش سال حبس رسول بداقی، معلم زندانی، می‌گذرد همچنان از آزادی او ممانعت می‌شود.

آقای بداقی از فعالان صنفی معلمان ایران بود که در شهریور ۸۸ بازداشت و پس از چندین ماه بازداشت، محاکمه و به شش سال زندان محکوم شد.
او در تمام دوران زندان خود اجازه استفاده از حق مرخصی را نداشت.
کیوان مهرگان، روزنامه‌نگار و مستندساز نیز برای اجرای یک سال حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
این روزنامه‌نگار در سال ۸۸ نیز بازداشت و پس از دو ماه با قرار وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شده بوده بود.
کیوان مهرگان همچنین در زمستان ۹۱ در جریان بازداشت تعدادی از روزنامه‌نگاران دستگیر و پس از نزدیک به یک ماه آزاد شد.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311