Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

پس از انتقاد سخنگوی دولت ایران از اقدامات اعتراضی در واکنش به سفر جک استرا، وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، سخنگوی وزارت کشور نیز به «دلواپسان» اقدام بر اساس قانون را توصیه کرده و هشدار داد که این وزارتخانه موظف است با «تجمع‌های غیرقانونی» در این باره «برخورد» کند.jack straw tavel iran

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور، روز چهارشنبه، ششم آبان، تاکید کرد که «هر گونه رفتارخلاف قانون» با هیئت‌های خارجی «از لحاظ اخلاقی پسندیده نیست» و از «لحاظ حقوقی» نیز در وظایف وزارت کشور «اختلال» ایجاد می‌کند.

وی گفت که وقتی جمهوری اسلامی ایران به کسی اجازه ورود به کشور می‌دهد، «همه دستگاه‌های ذی‌ربط باید به این تصمیم احترام بگذارند و خلاف قانون با آن برخورد نکنند».

جک استرا روز ۲۷ مهر وارد تهران شد و به شهرهای یزد و شیراز و اصفهان سفر کرد. مقامات وزارت خارجه ایران اعلام کرده‌اند که سفر آقای استرا به ایران تفریحی و شخصی بوده ‌است.

با این حال عصر یک‌شنبه، سوم آبان، حدود یکصد نفر در واکنش به سفر آقای استرا مقابل هتل محل اقامت او در اصفهان تجمع کردند، تجمعی که رسانه‌های نزدیک به دولت ایران «غیرقانونی» خوانده‌اند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311