Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه ۱۱ آبان با اشاره به دوره‌ای که از تحریم‌های اخیر آغاز شده و به مرحله پس از برجام رسیده گفت که «الان در فتنه چهارم هستیم» و در این باره توضیح داد که «در فضای جدید، نگاه و گرایش برخی مسئولین، به سمت اطمینان به غرب و لیبرالیسم است. محمدعلی جعفری در این باره توضیح داد که mohammad ali jafari barjamبه باور او جنگ ایران و عراق «فتنه اول» بوده و تحولات سال ۷۸ در دانشگاه‌ها «فتنه دوم فرمانده کل سپاه، اعتراضات سال ۸۸ به نتایج انتخابات را «فتنه ۸۸» نامیده و گفت که این فتنه به مراتب حتی خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود.
محمدعلی جعفری، «فتنه چهارم» را «فتنه نفوذ» دانست و اظهار داشت: «آمریکایی‌ها بیشتر از ما خواهان اجرای برجام‌اند چون بدنبال پس از برجام هستند.
وی گفت: «در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته‌ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.»
آقای جعفری گفت: «به نظر می‌رسد فتنه‌ای که از پس از برجام شروع خواهد شد، طولانی باشد و ممکن است چند سال طول بکشد.


وی ماه گذشته نیز از این «چهار فتنه» نام برده و ایالات متحده را «طراح» این «فتنه‌ها»
 معرفی کرده‌بود
فرمانده کل سپاه افزود: «عمق این خطر متأسفانه هنوز درک نشد، دشمن کار خود را شروع کرده اما اگر خطر نفوذ را درک کردیم، باید الان جلوی برخی از کارهایی که انجام می‌شود را بگیریم
او تأکید کرد: «اگر این باور در فکر مردم ایجاد شود که در مسئله هسته‌ای توافق شد پس در مسایل دیگر هم می‌شود توافق کرد، این یک خطر و فتنه است.
فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حوادث منطقه پرداخت و گفت: «بشار اسد با تمام وجود معتقد به جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و غرب است و و بعد از او کسی را در آنجا سراغ نداریم.
جعفری تصریح کرد: «مقاومت در سوریه به اسد وابسته است و ما نمی‌توانیم این موضوع را نادیده بگیریم


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311