Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

حمید رسایی، نماینده تهران درمجلس، به نقل از یکی از مقامات دولت حسن روحانی و بدون ذکر نام او اعلام کرد که رهبر جمهوری اسلامی آغاز «اقدامات عملی» ایران برای اجرای توافق اتمی وین را «پذیرفته» است.hamid rasaee

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای رسایی در تذکری در جلسه علنی روز سه شنبه، ۱۲ آبان مجلس، این گفته‌های مقامات دولت را «غیر قابل قبول» دانست.

در همین روز، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که کار اجرای توافق اتمی وین یا برجام براساس «فرامین و رهنمودهای» رهبر جمهوری اسلامی «در حال پیگیری» است.

اما آقای رسایی در تذکر خود گفت: «من صبح به آقایی نارضایتی خود را از جمع‌آوری سانتریفیوژ‌ها گفتم که او نیز جواب داد که ما خدمت مقام معظم رهبری رفته‌ایم و ایشان نیز اقدامات عملی را پذیرفته‌اند.»

وی اضافه کرد: «باید این بازی‌ها تمام شود؛ چرا که ایشان وقتی یک مسئله‌ای را علنی مطرح می‌کنند و بعد یک عده‌ای می‌گویند ما رفته‌ایم و خصوصی این مسئله را با ایشان حل کرده‌ایم پذیرفتنی نیست و این اقدام دولت غیر قابل قبول است.»

آقای رسایی در سخنان خود اشاره‌ای به نام این فرد نکرده است. مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران، مسئول ارتباط با نمایندگان مجلس است و در برخی از جلسات علنی مجلس نیز حضور پیدا می‌کند.

روز دوشنبه، ۱۱ آبان نیز ۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس‌ جمهور ایران خواستار توقف جمع‌آوری سانتریفیوژهای نطنز و فردو شده بودند.

همزمان اما علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت که ایران اجرای توافق اتمی وین را با کاهش شماری از سانتریفیوژهای غنی‌سازی اورانیوم آغاز کرده‌ است.

اما سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت که «ما در حال آماده‌سازی برخی از کار‌ها هستیم تا زمان اجرای برجام را کوتاه کنیم.»


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311