Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

یکی از مقام‌های امنیتی استان آذربایجان غربی خواستار حفظ آرامش مردم در این استان شد.fitileh tv program
گزارش‌ها حاکی است که در پی نمایش یکی از بخش‌های برنامه تلویزیونی "فیتیله" و اعتراض به آن، امروز دوشنبه ۱۸ آبانماه گروهی از معترضان در
شهرهای مختلف از جمله تبریز، ارومیه، زنجان و اردبیل تجمع کرده‌اند.
مدیر شبکه «دو» تلویزیون دولتی ایران، در پی پخش یکی از قسمت‌های برنامه تلویزیونی «فیتیله‌» (فیتیله‌ای‌ها)، به دلیل آنچه «توهین به آذری‌های ایران» عنوان شده، دو نفر را توبیخ و یکی از مقام‌های نظارتی را از کار برکنار کرده است.
پیشتر صدا و سیما در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پخش برنامه «فیتیله» متوقف شده است.
واکنش‌ها و برخی انتقادها در شبکه‌های اجتماعی به پخش یک قسمت از این مجموعه در ۱۵ آبان ماه باز می‌گردد. در این قسمت از برنامه تلویزیونی ویژه کودکان، که هدف از آن آموزش و لزوم مسواک زدن عنوان شده است، یکی از بازیگران از فرچه به جای مسواک استفاده می‌کند.


بازیگران، پدر و پسری، که در یک هتل به سر می‌برند، به زبان ترکی و فارسی حرف می‌زنند. آنها نقش آذری‌های ایران را بازی می‌کنند.
واکنش‌ها به این بخش از برنامه «فیتیله‌»، علاوه بر شبکه‌های اجتماعی و گروهی از شهروندان، به استانداری و مجلس شورای اسلامی نیز کشیده شد.
گزارش ها از تبریز حاکی است که بازار قدیمی، بازار امیر، تیمچه مظفریه و تیمچه‌های اطراف بازار سنتی تبریز از ظهر امروز تعطیل شده است و معترضان در بخش های مختلف شهر از جمله خیابان آبرسان تجمع کردند.
همچنین براساس گزارش های دریافتی، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن گروهی از معترضان، از گاز اشک آور استفاده کرده اند.
گزارش هایی از درگیری میان مأموران و معترضان منتشر شده و گفته شده که در فلکه "قونقا باشی" تبریز یک ماشین پلیس توسط معترضان به آتش کشیده شده است.
معترضان در ارومیه هم در مقابل دانشگاه این شهر تجمع کردند. شرکت کنندگان در این تجمع پلاکاردهایی در اعتراض به "نژادپرستی" و تبعیض علیه ترک ها در دست داشتند.
زنجان نیز یکی دیگر از شهرهایی است که معترضان در آن در مقابل یکی از سینماهای این شهر تجمع کرده و دست به اعتراض زدند.
حضور نیروهای امنیتی در این اعتراضات مشهود بوده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311