Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

چند روز پس از اعتراض نمایندگان اصولگرا به حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، درباره جمع‌آوری سانتریفوژ‌ها در سایت‌های نطنز و فردو، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روز سه شنبه ۱۹ آبان خبر داد که با «یک تذکر» جلوی این کار گرفته شده است.iran centrifuges

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، روز ۱۱ آبان به خبرگزاری ژاپنی «کیودو» گفته بود که ایران اجرای توافق هسته‌ای را با جمع‌آوری شماری از سانتریفوژهای خود در تاسیسات هسته‌ای نطنز آغاز کرده است.

اعلام این خبر، اعتراض ۲۰ نمایندگان مجلس به دنبال داشت که در تذکری به حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران خواستار توقف دستور جمع‌آوری سانتریفوژهای فردو و نطنز شدند.

حال، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفته که این روند متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، خبرنگاری در جشنواره مطبوعات از آقای شمخانی پرسید «مباحثی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه فرآیند جمع‌آوری سانتریفیوژهای فردو و نطنز شروع شده بود که جلوی آن با یک تذکر گرفته شده است، آیا چنین چیزی درست است که شمخانی در پاسخ گفت: همین‌طور است».

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نگفت که منظور از «تذکر» چیست، ولی علیرضا زاکانی، رییس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، روز ۱۷ آبان گفته بود که «عملیات کاهش تعداد سانتریفوژ‌ها در مراکز هسته‌ای متوقف شده است».

به گزارش خبرگزاری مهر، وی دلیل این کار را نامه نمایندگان اصولگرا به حسن روحانی عنوان کرده و افزوده بود که «به دنبال تذکر مسئولان، کار جمع آوری سانتریفوژ‌ها دستکم در مجتمع فردو متوقف شده است».


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311