Thursday 23 November 2017 / پنجشنبه 2 آذر 1396

جستجو

P7a

AndishehTV

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اخبار ایران

مصطفی تاج زاده، زندانی سیاسی روز دوشنبه با پایان مرخصیش به زندان اوین بازگشت

mostafa tajzadeh

به گزارش سایت "کلمه"، مصطفی تاج زاده، زندانی سیاسی روز دوشنبه با پایان مرخصیش به زندان اوین بازگشت.به نوشته این سایت، آقای تاج زاده که از بیماری های متعددی رنج می برد ، در ۲۴ مردادماه به مرخصی رفته بود اما روز دوشنبه با تمدید نشدن آن ، به زندان اوین بازگشت و دوران حبس خود را بجای بند عمومی ، در قرنطینه این زندان سپری می کرده است.

Read more ...

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، از "حمله" به شورای نگهبان و دیگر نهادها انتقاد کرد

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، از "حمله" به شورای نگهبان و دیگر نهادها انتقاد کرده و گفته است چنین کاری "تنها دشمن را شاد می‌کند.kazem sedighi
آقای صدیقی، امروز ۶ شهریور، در نماز جمعه تهران گفت شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و قوه قضاییه جزو مرزهایی هستند که قوانین کشور را حفظ می‌کنند و سنگرهای حفاظ امنیت کشور محسوب می‌شوند.
"حفاظت و تقویت اینها ضروری است و هم خود اینها باید کاری نکنند که تضعیف شوند و هم حمله به اینها و کمرنگ کردن اینها دردی را دوا نمی‌کند و تنها دشمن را شاد می‌کند چرا باید ما حفاظ‌ها و دیوارها را برداریم و دست دزدها را باز کنیم که هر کس بخواهد وارد خانه شود.
آقای صدیقی در حالی از "حمله به شورای نگهبان" انتقاد کرده است که در روزهای اخیر حسن روحانی به خاطر زیر سوال بردن نقش شورای نگهبان در انتخابات مورد انتقاد محافظه‌کاران قرار داشته است.

بهاره هدایت، از زندانیان سیاسی که حکم آزادی‌اش از زندان اوین صادر شده بود، پیش از آزادی از زندان، به گذراندن دو سال حبس دیگر محکوم شد

bahareh hedayat 2

بهاره هدایت، از زندانیان سیاسی که حکم آزادی‌اش از زندان اوین صادر شده بود، پیش از آزادی از زندان، به گذراندن دو سال حبس دیگر محکوم شد.خانم هدایت که از سال ۱۳۸۸ زندانی است، به امین احمدیان، همسر خود خبر داده که «پس از احضار به اجرای احکام به وی ابلاغ شده که چهار روز پیش از آن، حکم آزادی‌اش آمده و از روز سه‌شنبه، حکم دو سال تعلیقی پرونده‌اش اجرا شده است.

Read more ...

به گزارش منابع ایرانی، یک فرمانده بسیج ایران در حمله نیروهای داعش در سوریه کشته شده است

به گزارش منابع ایرانی، یک فرمانده بسیج ایران در حمله نیروهای داعش در سوریه کشته شده است.ahmad hayari
روز پنجشنبه، ۵ شهریور (۲۷ اوت)، منابع خبری ایران گزارش کردند که پاسدار احمد حیاری، فرمانده گردان امام حسین بسیج شهرستان شوش در استان خوزستان در درگیری در ارتفاعات لاذقیه در سوریه کشته شده است.
مشخص نیست که آیا او همراه با نفرات واحد تحت فرماندهی خود به سوریه اعزام شده بود یا برای ماموریت دیگری در منطقه جنگی درسوریه بود.
ایرنا گفته است که جنازه این فرمانده بسیجی پس از انتقال به شوش تشییع خواهد شد و با یادآوری تشییع جنازه یک ایرانی دیگر که در تیرماه در اهواز برگزار شد، افزوده است که او "یازدهمین شهید مدافع حرم در استان خوزستان بود.

راه اندازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با معرفی احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران

نایب ‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید که با معرفی احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران، به عنوان رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر»، این ستاد راه‌اندازی شده و در حال تدوین آیین‌نامه‌هاست.ahmad jannati
به گزارش خبرگزاری فارس، مرتضی آقاتهرانی، روز سه‌شنبه سوم شهریور، در حاشیه نشست علنی مجلس با تشریح آخرین وضعیت قانون امر به معروف و نهی از منکر، خواستار حمایت دولت از این قانون شده و به نقل از وزیر کشور گفته است که دولت این قانون را ابلاغ کرده است.
براساس قانون «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» که در ۱۶ مهر ۹۳ به تصویب مجلس ایران رسید، ستادی با عنوان «ستاد امر به معروف و نهی از منکر» به ریاست یکی از امامان جمعه موقت شهر تهران، به انتخاب شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه تشکیل می‌‌شود.

Read more ...

صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب «ندای ایرانیان»، از سمت خود استعفا کرد

صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب «ندای ایرانیان»، از سمت خود استعفا کرده است.sadegh kharazi
به گزارش خبرگزاری ایلنا، این اتفاق در جلسه عصر شنبه ۳۱ مرداد شورای مرکزی این حزب و «پس از هجمه‌ها و انتقادات اخیر» از آقای خرازی رخ داد صادق خرازی که در مقطعی در دولت محمد خاتمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه بود، همچنین از اینکه «باعث محنت و سختی و فشار» بر اعضای حزب ندای ایرانیان شده، عذرخواهی کرده است.
خبرگزاری ایلنا در گزارش خود آورده که متن استعفای آقای خرازی در اختیار این خبرگزاری قرار دارد اما «بنا به ملاحظات اخلاقی، فعلا منتشر نمی‌شود.
در این گزارش افزوده شده که این استعفا فقط از ریاست شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بوده و صادق خرازی از این پس به عنوان «عضو عادی» در این تشکل فعالیت خواهد کرد.

Read more ...

روزنامه گاردین: سفارت بریتانیا در تهران «در آغاز هفته آینده» در پایتخت ایران رسما بازگشایی خواهد شد

england embassy

روزنامه گاردین روز پنج‌شنبه در گزارشی اختصاصی خبر داد که سفارت بریتانیا در تهران «در آغاز هفته آینده» با حضور فیلیپ هاموند، وزیر خارجه این کشور، در پایتخت ایران رسما بازگشایی خواهد شد.گاردین همچنین در گزارش خود آورده است که دولت بریتانیا سفیری جدید را هم برای حضور در تهران انتخاب کرده، اما هنوز نام او را منتشر نساخته است.
روزنامه گاردین همچنین می‌گوید که اقامتگاه سفیر بریتانیا و بخش‌هایی از بنای سفارت این کشور در تهران تعمیر و ترمیم شده و سفارت پس از بازگشایی در ابتدای کار تنها با چند کارمند دیپلماتیک کار خود را آغاز خواهد کرد.

Read more ...

سفیر ترکیه در تهران به دلیل ادامه حملات به کامیون‌ها و اتباع ایرانی در این کشور به وزارت خارجه ایران احضار شد.

سفیر ترکیه در تهران به دلیل ادامه حملات به کامیون‌ها و اتباع ایرانی در این کشور به وزارت خارجه ایران احضار شد. این وزارتخانه همچنین ایرانی‌ها را از سفر زمینی به ترکیه منع کرد.vezarat omoure khareje
ایران به دنبال چندین حمله مسلحانه و به کامیون‌ها و شهروندان خود طی هفته‌های گذشته که منجر به کشته شدن یک ایرانی شد، نهایتا ۲۱ مرداد اعلام کرد که مرز بارزگان را بسته است و دیگر کامیون‌های ایرانی وارد ترکیه نمی‌شوند
وزارت خارجه ایران همچنین اتباع خود را از سفر زمینی به ترکیه منع کرد.
اما دو روز بعد، ایران اعلام کرد که وضعیت تردد کامیون‌ها دوباره به حالت عادی برگشته است. از ۲۳ مردادماه تاکنون دوباره چندین گزارش از حمله به کامیون‌های ایران در ترکیه منتشر شد.

Read more ...

علی لاریجانی رئیس مجلس : درخواست استیضاح وزیر ورزش و جوانان اعلام وصول نمی‌شود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه گفت براساس آیین‌نامه جدید، درخواست استیضاح وزیر ورزش و جوانان اعلام وصول نمی‌شود و به کمیسیون مربوطه ارجاع خواهد شدlarijaniطرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان با امضای ۴۵ نماینده مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد
بهروز نعمتی نماینده اسدآباد، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، عزل و نصب‌های غیرکارشناسی، عدم نظارت بر قراردادها، عدم نظارت بر نحوه فعالیت مربیان خارجی و دخالت در عزل و نصب‌های فدراسیونی را از محورهای اصلی طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد

More Articles ...

 1. رئیس جمهوری ایران: مجلس آینده متعلق به «یک حزب و جناح» نخواهد بود
 2. مادر آتنا دائمی از صدور ۱۴ سال حکم زندان برای دخترش خبر داد
 3. پیام یونسی پور، معاون سردبیر نشریه ایران ورزشی تقاضای پناهندگی کرده است
 4. حدود ۱۵۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در فدراسیون‌های ورزشی
 5. رفسنجانی از تبریک مرگ ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان سعودی در خطبه‌های نماز جمعه تهران انتقاد کرد
 6. اعتراض صنفی زندانیان در بند ۸ زندان اوین به هواخوری اجباری در هوای سرد
 7. میزان رواداری که در ایران نسبت به اقلیت‌های دینی غیرمسلمان وجود دارد در دنیای مسیحیت دیده نمی‌شود
 8. دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ ماه آینده برگزار می‌شود.
 9. نرگس محمدی به بازپرسی زندان اوین «احضار شد»
 10. نام فرزندان مقامات بلندپایه نظام در فهرست "بورسیه‌های غیرقانونی
 11. فدراسیون فوتبال ایران دوربین‌های تلویزیونی را به ورزشگاه‌ها راه نداد
 12. محمد خاتمی خواستار پایان حصر موسوی و کروبی شد
 13. ایران تازه ترین گزارش حقوق بشری احمد شهید را رد کرد
 14. کاترین اشتون و محمد جواد ظریف سه شنبه آینده در وین با یکدیگر دیدار می کنند
 15. روحانی: کامرون در نطق خود جمله‌ای نادرست و غیرقابل قبول بیان کرد
 16. «مقام ورزشی ایران در کره جنوبی متهم به آزار جنسی یک زن شد
 17. ابتلا به سرطان در ایران تا ۲۰ سال آینده دو برابر خواهد شد
 18. دیدبان حقوق بشر: ده‌ها نفر در کرج به‌ طور غیرقانونی زندانی‌اند
 19. تصاویری از نحوه بازرسی و تخریب وسایل زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین
 20. حمله تازه به بند ۳۵۰ زندان اوین و تخریب اموال زندانیان
 21. «خانواده طراحان استیضاح وزیر علوم» در فهرست بورسیه‌های غیرقانونی