Wednesday 23 September 2020 / چهارشنبه 2 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

اخبار ایران

ایران تازه ترین گزارش حقوق بشری احمد شهید را رد کرد

جمهوری اسلامی برای چندمین بار واکنش‌های مشابه خود به گزارش‌های احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران را تکرار کرد و گزارش آخر وی را باز هم «غیرقانونی»، «یک‌جانبه» و «جهت‌دار» خواند.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه اسلامی درباره گزارش اخیر احمد شهید، گفت: «ما این گزارش را یک‌جانبه و به دور از واقعیات می‌بینیم و معتقد هستیم که این گزارش بدون رعایت مقررات و وظایف مربوط به گزارشگران شورای حقوق بشر انجام گرفته است و فاقد وجاهت حقوقی لازم است و به نظر می‌رسد در تدوین این گزارش اراده فراتر و خارج از سازوکارهای حقوق بشر و سازمان ملل دخیل بوده است

او همچون دیگر مسئولان حکومتی اسلامی- روشن نکرد که گزارش احمد شهید در چه بخش و در چه رابطه‌ای «مقررات و وظایف مربوط به گزارشگران شورای حقوق بشر» را رعایت نکرده است.

افخم همچنین بدون توضیح روشن، به عبارات کلی بسنده کرد و گفت:ما به عملکرد غیرمنصفانه و غیرعلمی گزارشگر به علت عدم رعایت اصول و موازین بین‌المللی تردید داریم

در این گزارش به‌ویژه آمده است که بین ژوئیه ۲۰۱۳ تا ژوئن ۲۰۱۴ دست‌کم ۸۵۲ نفر در ایران اعدام شده‌اند و جمهوری اسلامی ایران همچنان به اعدام مجرمان نوجوان ادامه می‌دهد

 

کاترین اشتون و محمد جواد ظریف سه شنبه آینده در وین با یکدیگر دیدار می کنند

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، محمد جواد ظریف، همتای ایرانی او و کاترین اشتون، مذاکره کننده اتحادیه اروپا، هفته آینده در شهر وین دیدار می ‌کنند.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، مسئول دیپلماسی اتحادیه اروپا نیز، اعلام کرد که خانم اشتون سه شنبه آینده در وین با محمد جواد ظریف، وزیرخارجه ایران بطور دوجانبه ملاقات می کند. به گفته مایکل مان، جان کری وزیرخارجه آمریکا نیز برای مذاکراتی سه جانبه به آنان خواهد پیوست.

Read more ...

روحانی: کامرون در نطق خود جمله‌ای نادرست و غیرقابل قبول بیان کرد

 hassan-rouhaniحسن روحانی، رییس جمهوری درایران دوشنبه شب در فرودگاه مهرآباد تهران اعلام کرد که ملاقات او با دیوید کمرون به درخواست نخست‌وزیر بریتانیا بوده است و کمرون در نطق خود جمله‌ای نادرست و غیرقابل قبول بیان کرد

حسن روحانی هفته گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

 روحانی درباره دیدار با دیوید کمرون گفت: در این ملاقات مسائل خوبی مطرح شد. به طور طبیعی هر چه در این مذاکرات هست اتفاق نظر نیست و اختلاف نظر هم هست

Read more ...

«مقام ورزشی ایران در کره جنوبی متهم به آزار جنسی یک زن شد

کره جنوبی یک «مقام ورزشی ایران» را که در ترکیب هیات ورزشی جمهوری اسلامی برای شرکت در «بازی‌های آسیایی» به این کشور سفر کرده بود، را متهم به آزار و آذیت جنسی یک زن تبعه این کشور کرده است.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه ۲۵ شهریور گزارش داد که یک زن داوطلب برگزاری مسابقات ورزشی در استادیوم فوتبال «آنسان وا» این مقام ایرانی را که عضو کادر فنی تیم فوتبال امید ایران است، متهم کرده که به وی «دست» زده است.

رویترز می‌نویسد که پلیس کره جنوبی این مقام ایرانی را بازداشت نکرده، اما او را ممنوع الخروج کرده است.

Read more ...

ابتلا به سرطان در ایران تا ۲۰ سال آینده دو برابر خواهد شد

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه، ۱۹ شهریور، در گزارشی ضمن اشاره به مرگ سالانه «۵۵ هزار» مبتلا به سرطان در ایران به نقل از معاون وزارت بهداشت ایران پیش‌بینی کرد که موارد ابتلا به سرطان در ایران طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده دو برابر خواهد شد.

این خبرگزاری در گزارش خود از ثبت سالانه ۹۰ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در ایران و مرگ ۵۵ هزار مبتلا به سرطان خبر داد و بر اساس برآوردها نوشت که حدود ۴۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در ایران زندگی می‌کنند.

پیش از این مسئولان وزارت بهداشت ایران در آمارهای خود از ابتلای ۳۰۰ هزار نفر به سرطان خبر داده و اعلام کرده بودند که سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور بر اثر سرطان جان خود را از دست می‌دهند.

Read more ...

دیدبان حقوق بشر: ده‌ها نفر در کرج به‌ طور غیرقانونی زندانی‌اند

سازمان ديدبان حقوق بشر روز سه‌شنبه، ۲۸ مرداد، از مقامات ايران خواست تا ده‌ها فردی را که به گفته اين نهاد تنها به دليل استفاده از حقوق بنيادی خود از جمله ابراز عقايد و شرکت در گردهم‌آيی‌های صلح‌طلبانه دستگير و زندانی شده‌اند «بلافاصله و بی‌قيد و شرط» آزاد کند.

ديدبان حقوق بشر که مقرش در نيويورک است با بررسی پرونده ۱۸۹ تن که در سه زندان در  کرج به سر می‌برند، گزارشی ۵۹ صفحه‌ای تهيه کرده و می‌گوید که ده‌ها نفر در این شهر به‌ طور غيرقانونی زندانی‌اند.

Read more ...

تصاویری از نحوه بازرسی و تخریب وسایل زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین

در هجوم گارد ویژه و نیروهای حفاظت زندان اوین به بند ۳۵۰ وسایل و امکانات زندانیان سیاسی و عقیدتی در این بند به نحوه بی سابقه ای مورد تخریب قرار گرفت و برخی اشیاء قیمتی آنها به سرقت رفت.

به گزارش کلمه، بعد از ظهر روز چهارشنبه جواد مومنی معاون اجرائی زندان اوین با مراجعه به بند ۳۵۰ از زندانیان ساکن در سالن ۱ این بند خواست فقط برای یک ربع ساعت این سالن را تخلیه کنند تا بازرسی معمولی صورت گیرد.

Read more ...

حمله تازه به بند ۳۵۰ زندان اوین و تخریب اموال زندانیان

یک روز پس از انتقال گروه دیگری از زندانیان از بند ۳۵۰ و در حالی که تنها ۶۲ زندانی در این بند باقی مانده اند، بیش از ۶۰ مامور گارد حفاظت زندان به بند ۳۵۰ حمله کردند و به بهانه بازرسی به تخریب و توقیف اموال شخصی زندانیان پرداختند.

به گزارش کلمه، در حالی که نگرانی ها نسبت به سرنوشت زندانیان سیاسی و عقیدتی باقی مانده در بند ۳۵۰ زندان اوین روزافزون شده است و طی هفته های گذشته هر روز خبر جدیدی از تغییر وضعیت این زندانیان منتشر می شود، بعد از ظهر چهارشنبه دهها

Read more ...

«خانواده طراحان استیضاح وزیر علوم» در فهرست بورسیه‌های غیرقانونی

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، می‌گوید به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد، اعضای خانواده برخی از طراحان استیضاح وزیر علوم در فهرست بورسیه‌های غیرقانونی دولت محمود احمدی‌نژاد هستند. افشای این بورسیه‌ها توسط وزیر علوم یکی از دلایل استیضاح رضا فرجی دانا اعلام شده است این خبرگزاری روز چهارشنبه، ۲۲ مرداد، گزارش داد که «برخی از مدیران رسانه‌ای منتسب به اصولگرایان، نمایندگان مجلس، اعضای درجه اول خانواده برخی از وزرای دولت احمدی‌نژاد و نیز فرزندان روحانیون صاحب ‌منصب در لیست بورسیه‌های غیرقانونی و تخلفات غیرقانونی در رابطه با وزارت علوم قرار دارند» به نوشته ایلنا، نام پسر و داماد محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات دولت گذشته، نیز در این فهرست قرار دارد.
آقای سلیمانی از طراحان اصلی استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است این گزارش می‌افزاید که به داماد این نماینده مجلس بورسیه ادامه تحصیل در آمریکا و به پسر وی بورسیه ادامه تحصیل در کانادا داده شده است.

Read more ...


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311