Friday 19 January 2018 / جمعه 29 دي 1396

جستجو

P7a

AndishehTV

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخبار ایران

دیدبان حقوق بشر: ده‌ها نفر در کرج به‌ طور غیرقانونی زندانی‌اند

سازمان ديدبان حقوق بشر روز سه‌شنبه، ۲۸ مرداد، از مقامات ايران خواست تا ده‌ها فردی را که به گفته اين نهاد تنها به دليل استفاده از حقوق بنيادی خود از جمله ابراز عقايد و شرکت در گردهم‌آيی‌های صلح‌طلبانه دستگير و زندانی شده‌اند «بلافاصله و بی‌قيد و شرط» آزاد کند.

ديدبان حقوق بشر که مقرش در نيويورک است با بررسی پرونده ۱۸۹ تن که در سه زندان در  کرج به سر می‌برند، گزارشی ۵۹ صفحه‌ای تهيه کرده و می‌گوید که ده‌ها نفر در این شهر به‌ طور غيرقانونی زندانی‌اند.

Read more ...

تصاویری از نحوه بازرسی و تخریب وسایل زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین

در هجوم گارد ویژه و نیروهای حفاظت زندان اوین به بند ۳۵۰ وسایل و امکانات زندانیان سیاسی و عقیدتی در این بند به نحوه بی سابقه ای مورد تخریب قرار گرفت و برخی اشیاء قیمتی آنها به سرقت رفت.

به گزارش کلمه، بعد از ظهر روز چهارشنبه جواد مومنی معاون اجرائی زندان اوین با مراجعه به بند ۳۵۰ از زندانیان ساکن در سالن ۱ این بند خواست فقط برای یک ربع ساعت این سالن را تخلیه کنند تا بازرسی معمولی صورت گیرد.

Read more ...

حمله تازه به بند ۳۵۰ زندان اوین و تخریب اموال زندانیان

یک روز پس از انتقال گروه دیگری از زندانیان از بند ۳۵۰ و در حالی که تنها ۶۲ زندانی در این بند باقی مانده اند، بیش از ۶۰ مامور گارد حفاظت زندان به بند ۳۵۰ حمله کردند و به بهانه بازرسی به تخریب و توقیف اموال شخصی زندانیان پرداختند.

به گزارش کلمه، در حالی که نگرانی ها نسبت به سرنوشت زندانیان سیاسی و عقیدتی باقی مانده در بند ۳۵۰ زندان اوین روزافزون شده است و طی هفته های گذشته هر روز خبر جدیدی از تغییر وضعیت این زندانیان منتشر می شود، بعد از ظهر چهارشنبه دهها

Read more ...

«خانواده طراحان استیضاح وزیر علوم» در فهرست بورسیه‌های غیرقانونی

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، می‌گوید به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد، اعضای خانواده برخی از طراحان استیضاح وزیر علوم در فهرست بورسیه‌های غیرقانونی دولت محمود احمدی‌نژاد هستند. افشای این بورسیه‌ها توسط وزیر علوم یکی از دلایل استیضاح رضا فرجی دانا اعلام شده است این خبرگزاری روز چهارشنبه، ۲۲ مرداد، گزارش داد که «برخی از مدیران رسانه‌ای منتسب به اصولگرایان، نمایندگان مجلس، اعضای درجه اول خانواده برخی از وزرای دولت احمدی‌نژاد و نیز فرزندان روحانیون صاحب ‌منصب در لیست بورسیه‌های غیرقانونی و تخلفات غیرقانونی در رابطه با وزارت علوم قرار دارند» به نوشته ایلنا، نام پسر و داماد محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات دولت گذشته، نیز در این فهرست قرار دارد.
آقای سلیمانی از طراحان اصلی استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است این گزارش می‌افزاید که به داماد این نماینده مجلس بورسیه ادامه تحصیل در آمریکا و به پسر وی بورسیه ادامه تحصیل در کانادا داده شده است.

Read more ...