Monday 16 July 2018 / دوشنبه 25 تير 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

اخبار ایران

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه، در سخنانی به مناسبت ۱۳ آبان، سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران، با تأکید بر لزوم مقابله با آنچه «نفوذ بیگانگان» نامید، گفت: «نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند».hasan rouhani 13 aban
حسن روحانی با اشاره به صحبت‌های اخیر آیت‌الله خامنه‌ای درباره آنچه «نفوذ» آمریکا در ایران خوانده بود، گفت: «اجازه ندهیم که افرادی، از این کلمات در راستای منافع شخصی، گروهی و جناحی خود سوءاستفاده کنند».
این اظهارات یک روز پس از آن بیان می‌شود که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اعلام کرد تعدادی از اعضای یک «شبکه نفوذیِ همکار با دولت‌های متخاصم غربی» را بازداشت  
کرده است.
همزمان، خبرها حاکی ست دست‌کم چهار روزنامه‌نگار، طی روزهای اخیر در ایران بازداشت شده‌اند

Read more ...

یک نماینده مجلس از جمع‌آوری ۲۰۰ دستگاه سانتریفیوژ در مرکز فردو خبر داده‌است

در حالی که سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید برای جدا سازی سانتریفیوژها باید منتظر اعلام نتیجه آژانس بین المللی انرژی اتمی بود، یک نماینده مجلس از جمع‌آوری ۲۰۰ دستگاه سانتریفیوژ در مرکز فردو خبر داده‌است.centrifuge fordo iran
یک روز پس از آن که علی اکبر صالحی تأیید کرد که اقدامات برای کاهش تعداد سانتریفیوژهای ایران آغاز شده است، روز سه‌شنبه، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی به تلویزیون جمهوری اسلامی گفت برای «از دست ندادن زمان»،‌ در مورد جدا سازی سانتریفیوژهای غیر فعال اقداماتی در حال اجرا است.
هم‌زمان، جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس به خبرگزاری تسنیم گفت علاوه بر جمع آوری 200 دستگاه سانتریفیوژ در فردو، عملیات جمع‌آوری گسترده در نطنز نیز در حال اجراست.
این نماینده مجلس در ادامه تأکید کرد که «با رسیدن دستور از جایی» این اقدامات متوقف شده است

«سند بازطراحی تأسیسات اراک طی یکی دو روز آینده نهایی می‌شود»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از نهایی‌شدن «سند رسمی» بازطراحی تأسیسات اراک، طی یکی دو روز آینده خبر داد و گفت که اعضای گروه ۵+۱  به جز یک کشور« نظر مثبتشان» را دراین باره اعلام کرده‌اند.behrooz kamalvandi

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، بهروز کمالوندی روز سه شنبه، ۱۲ آبان، تاکید کرد: «منتظریم تا یک کشور باقی مانده احتمالا طی امروز و یا فردا نظرش را بگوید و به زودی امضای نهایی آن صورت می‌گیرد.»

وی اضافه کرد: «ما قادریم بازطراحی تأسیسات اراک را خودمان انجام دهیم اما برای سرعت و سهولت در کار، همکاری‌ بین‌المللی را در این زمینه پذیرفته‌ایم.»

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، پیش از این گفته بود که پس از امضای «سند رسمی» درباره بازطراحی راکتور اراک،به دستور رییس جمهوری ایران  «قلب راکتور اراک» خارج خواهد شد.

نمایندگان ایران، آمریکا و چین۲۶ مهر ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که نوسازی و بازطراحی رآکتور اراک «با مدیریت و رهبری ایران» انجام خواهد شد.

تاسیسات آب سنگین اراک یکی از موضوع اختلافی ایران و کشور‌های غربی بود، اما ایران بر اساس توافق اتمی وین پذیرفت که قلب راکتور اراک خارج شده و منافذ آن با بتن پر شود به طوری که مجددا قابلیت استفاده نداشته باشد.

طبق این توافق، ایران با کمک آمریکا و چین در خطوط تولید سوخت خود در اراک تغییراتی فنی ایجاد خواهد کرد تا متناسب با راکتور جدید شود.

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در نامه خود به رئیس جمهوری ایران برای تائید توافق اتمی وین اعلام کرده است که اقدام در مورد نوسازی کارخانه‌ آب سنگین اراک «تنها در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن منعقد شده باشد».

وی همچنین تاکید کرد است که «معامله‌ اورانیوم غنی‌شده‌ موجود در برابر کیک زرد با دولت خارجی در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد مطمئن در این‌ باره همراه با تضمین کافی منعقد شده باشد.»

در همین حال عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره اتمی ایران، شامگاه دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که ایران تا زمان بسته شدن پرونده ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران یا پی‌ام‌دی، درباره راکتور اراک و ذخایر اورانیوم خود اقدامی انجام نخواهد داد.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، قرار است روز ۱۵ دسامبر گزارش نهایی خود را در باره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران یا (پی‌ام دی) به شورای حکام ارائه کند.

در همین حال سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران  خبر داد که نشست ایران و کار‌شناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ۲۴ آذریعنی یک هفته قبل از انتشار گزارش آژانس در تهران برگزار می‌شود.

رسایی: یک آقایی گفت رهبری جمع‌آوری سانتریفیوژها را پذیرفته‌اند

حمید رسایی، نماینده تهران درمجلس، به نقل از یکی از مقامات دولت حسن روحانی و بدون ذکر نام او اعلام کرد که رهبر جمهوری اسلامی آغاز «اقدامات عملی» ایران برای اجرای توافق اتمی وین را «پذیرفته» است.hamid rasaee

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای رسایی در تذکری در جلسه علنی روز سه شنبه، ۱۲ آبان مجلس، این گفته‌های مقامات دولت را «غیر قابل قبول» دانست.

در همین روز، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که کار اجرای توافق اتمی وین یا برجام براساس «فرامین و رهنمودهای» رهبر جمهوری اسلامی «در حال پیگیری» است.

اما آقای رسایی در تذکر خود گفت: «من صبح به آقایی نارضایتی خود را از جمع‌آوری سانتریفیوژ‌ها گفتم که او نیز جواب داد که ما خدمت مقام معظم رهبری رفته‌ایم و ایشان نیز اقدامات عملی را پذیرفته‌اند.»

Read more ...

خامنه‌ای: اشتباه مصدق اعتماد به آمریکا بود

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با تاکید بر «دشمن» بودن آمریکا، گفته است: «اشتباه مصدق پس از ملی ‌شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به آمریکا بود.»ali khameneie mosadegh

به گزارش سایت دفتر آقای خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سه‌شنبه ۱۲ آبان، از اینکه «بعضی به بهانه مسائل جزئی داخلی، دشمن را فراموش می‌کنند»، انتقاد کرده و گفته است: «اینکه امام مکرر فرمودند "هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید" برای همین بود.»

این سخنان علی خامنه‌ای در دیدار با تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموزان طرفدار وی در آستانه ۱۳ آبان بیان شده است.

۱۳ آبان سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط گروهی است که به «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» معروف بودند. این روز در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به عنوان «روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» ثبت شده است

اجرای برجام با کاهش شمار سانتریفیوژها در نطنز آغاز شد

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که روند کاهش تعداد سانتریفوژها در اجرای تعهدات ایران مطابق توافق جامع اتمی آغاز شده است. همزمان ۲۰ نماینده مجلس ایران در تذکری به حسن روحانی، رئیس جمهور، خواستار توقف کاهش سانتریفوژها شده‌اند.aliakbar salehi
بر اساس توافق جامع اتمی ایران و گروه ۱+۵ که اوایل تابستان امسال به دست آمد، ایران تعهد کرده است که تعداد سانتریفیوژها نسل اول خود در تأسیسات غنی سازی نطنز را به ۵۰۶۰ عدد و سطح غنی سازی را به ۳.۶۷ درصد کاهش دهد. در تاسیسات غنی سازی فردو در نزدیکی قم هم فقط ۱۰۴۴ سانتریفیوژ نسل اول ایران به صورت نصب شده باقی می ماند که برای تولید ایزوتوپ های پایدار مورد استفاده خواهد بود. بر اساس این توافق، سانتریفیوژهای اضافی تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی به انبار منتقل می شود.

Read more ...

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ، «الان در فتنه چهارم هستیم»

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه ۱۱ آبان با اشاره به دوره‌ای که از تحریم‌های اخیر آغاز شده و به مرحله پس از برجام رسیده گفت که «الان در فتنه چهارم هستیم» و در این باره توضیح داد که «در فضای جدید، نگاه و گرایش برخی مسئولین، به سمت اطمینان به غرب و لیبرالیسم است. محمدعلی جعفری در این باره توضیح داد که mohammad ali jafari barjamبه باور او جنگ ایران و عراق «فتنه اول» بوده و تحولات سال ۷۸ در دانشگاه‌ها «فتنه دوم فرمانده کل سپاه، اعتراضات سال ۸۸ به نتایج انتخابات را «فتنه ۸۸» نامیده و گفت که این فتنه به مراتب حتی خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود.
محمدعلی جعفری، «فتنه چهارم» را «فتنه نفوذ» دانست و اظهار داشت: «آمریکایی‌ها بیشتر از ما خواهان اجرای برجام‌اند چون بدنبال پس از برجام هستند.
وی گفت: «در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته‌ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.»
آقای جعفری گفت: «به نظر می‌رسد فتنه‌ای که از پس از برجام شروع خواهد شد، طولانی باشد و ممکن است چند سال طول بکشد.

Read more ...

سایت‌های محلی از یک مورد تازه از اسید‌پاشی به دو دختر جوان در شهر مرند در استان آذربایجان شرقی خبر داده‌اند

سایت‌های محلی از یک مورد تازه از اسید‌پاشی به دو دختر جوان در شهر مرند در استان آذربایجان شرقی خبر داده‌اندasidpashi marand
این سایت نوشته است مهاجمان متواری شده و قربانیان که حدود ۳۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند، به بیمارستان «سینا» در تبریز منتقل شده‌اند
تقی کرمی٬ فرماندار ویژه مرند، با تأیید گزارش‌ها درباره حمله به این دو دختر جوان با اسید گفته «این موضوع جنبه کاملاً شخصی داشته و ربطی به مسائل جناحی ندارد
کرمی افزوده است که این پرونده «در دستور کار نیروهای انتظامی و دادگستری» قرار دارد و «دنبال مجرم یا مجرمان این حادثه تلخ هستیم

Read more ...

هفت کشته و مفقود و ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت در پی سیلاب در ایران

حسین درویشی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، شمار قربانیان سیلاب اخیر در ایران را شش تن اعلام کرد که سه نفر از آنها در ایلام و سه نفر در لرستان کشته شده و یک نفر نیز مفقود شده است.flood iran
مرتضی اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران ایران، نیزاز آماده‌باش تمام دستگاه‌های امدادی در استان‌های سیل‌زده خبر داده و اعلام کرد که میزان خسارات وارده بر اثر جاری‌شدن این سیلاب، تا دو روز آینده اعلام می‌شود.
محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، نیز با تاکید بر بی‌سابقه بودن میزان بارندگی در این استان در روزهای گذشته، مرگ سه تن، مفقود شدن یک تن و مصدومیت ۲۰ تن بر اثر سیل در شهر ایلام و دیگر شهرهای این استان را تایید کرده و میزان خسارت‌های وارده بر تاسیسات و زیرساخت‌های استان را ۶۰۰ میلیارد تومان ارزیابی کرد.
آقای مروارید گفت: «بارش ۲۸۱ میلی‌متر باران در مدت ۳۰ ساعت در  یکصد سال اخیر در ایلام بی‌سابقه بوده است.»

Read more ...

More Articles ...

 1. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی میگوید: « ردی از غضنفر ركن‌آبادی پیدا شده است».
 2. تعداد کشته‌های ایرانی عملیات اخیر علیه مخالفان اسد به «۲۹ نفر» رسید
 3. محمدحسن آصفری، کمیسیون‌های فرهنگی و امنیت ملی مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار اقدام دولت برای مدیریت محتوای فضای مجازی شده‌اند
 4. نایب رییس اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات در تهران «ناپدید شده است»
 5. اعتراض معصومه ابتکار نسبت به «بهره‌برداری سیاسی» صدا و سیما از تجمع صنفی کارکنان محیط زیست
 6. بیژن نامدار زنگنه، «ترکیدن بسیاری از لوله‌ها» در جریان انجام مانور «افزایش فشار تولید نفت» به دلیل مستهلک بودن تاسیسات نفتی ایران
 7. صادق حسین جابری انصاری جایگزین مرضیه افخم در سمت سخنگوی وزارت امور خارجه
 8. خانه آزادی: ایران در رتبه سوم سانسور اینترنت در جهان قرار دارد
 9. کاهش ۷.۹ درصدی ذخایر آب سدهای ایران
 10. در پی سفر جک استرا، وزارت کشور به «دلواپسان» هشدار داد
 11. «داغی بر دل جنگل‌های گیلان»، تخریب ۹۳ هکتار از جنگل‌های هیرکانی برای ساخت سد شفارود در استان گیلان
 12. جمال انصاری، رئیس‌کل دادگستری قزوین پرونده تجاوز دسته‌جمعی در جنگل‌های اطراف قزوین در حال رسیدگی است
 13. حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های ایران تا پایان سال ۲۰۱۵ رفع خواهند شد
 14. اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب «اعتماد ملی» و مشاور مهدی کروبی به پنج سال زندان محکوم شد
 15. اعضای شورای نگهبان، رئیس جمهور و دست‌اندرکاران انتخابات «نمی‌توانند به نفع یا زیان نامزدها و جریانات سیاسی در انتخابات مجلس اعلام‌ نظر کنند
 16. اکبر هاشمی رفسنجانی، قدرت ایران برای دستیابی به این نوع سلاح محفوظ است
 17. تجمع حدود یکصد نفر در برابر محل اقامت جک استراوسفیر سابق بریتانیا، در اصفهان
 18. گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران
 19. سجاد طاهر نیا پاسدار اعزامی از گیلان روز یکشنبه سوم آبان ماه در جریان درگیری‌های اخیر در حلب کشته شد
 20. برخی خبرگزاری‌های ایران از کشته شدن فرشاد حسونی‌زاده و حمید مختاربند، دو فرمانده سپاه پاسداران در سوریه، خبر دادند
 21. مهدی موسوی و فاطمه اختصاری در دادگاه انقلاب ایران به حبس‌های طولانی مدت ۹ ساله و ۱۱ و نیم ساله و ۹۹ ضربه شلاق محکوم شدند
 22. حکم اعدام فاطمه سالبهی که به قصاص نفس محکوم شده بود، امروز صبح (سه‌شنبه، ۲۱ مهر) در شیراز به اجرا درآمد
 23. حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، از فرسودگی نیمی از تخت‌های بیمارستان‌های دولتی در ایران خبر داد
 24. روزنامه واشنگتن پست، محکومیت جیسون رضائیان خبرنگار آمریکایی ایرانی تبار را به اتهام جاسوسی، «بی عدالتی ظالمانه» خواند
 25. رهبر جمهوری اسلامی خواستار «پرهیز از اغراق در توانایی‌ها»، «درک واقع‌بینانه از شرایط کشور»، «توجه به مشکلات»، و «پرهیز از سطحی‌نگری» شد
 26. عباس عراقچی، دوشنبه ۲۷ مهر ماه تاریخ احتمالی اعلام اجرایی شدن برجام است
 27. رییس‌جمهوری ایران، تصویب کلیات طرح اجرای توافق هسته‌ای (برجام) را در مجلس، اقدامی «تاریخی» خواند
 28. مرگ حسین همدانی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در سوریه
 29. رییس سازمان حج و زیارت ایران می‌گوید که بیش از ۱۴۰۰ نفر در روزهای اول حادثه «رمی جمرات» در منا از سوی عربستان دفن شده‌اند
 30. با گذشت یک سال از وقوع چندین مورد اسیدپاشی به صورت زنان در شهر اصفهان، تا کنون افرادی که در این حادثه نقش داشته اند را شناسایی و معرفی نکرده اند