Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Djibouti cuts ties with Iran

بنا بر گزارش العربیه، جیبوتی روابط دیپلماتیک خود با ایران را امروز چهارشنبه، قطع کرد. اردن نیز امروز چهارشنبه سفیر ایران در این کشور را به وزارت خارجه احضار کرد. پیشتر درپی قطع رابطه عربستان با ایران، جیبوتی بیانیه‌ای تندی علیه حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان در تهران و مشهد صادر کرده بود.
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، در سال ۱۳۸۷ به جیبوتی سفر کرد و خبرگزاری ایرنا  از «امضای چندین موافقت‌نامه مهم اقتصادی و تجاری» در این سفر خبر داد.
احداث مرکز فنی و حرفه‌ای در جیبوتی، اعطای وام به بانک‌های این کشور و ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان جیبوتی در ایران ازجمله سندهای امضا شده بودند.


در روزهای اخیر، در اعتراض به حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان، بحرین و سودان رابطه دیپلماتیک با تهران را قطع کردند. کویت سفیر خود را از ایران فراخواند و امارات رابطه دیپلماتیک خود را با ایران کاهش داد.
در همین حال، خبرگزاری دولتی اردن خبر داده است که مقام‌های وزارت خارجه این کشور، سفیر ایران را در اعتراض به حمله اخیر به سفارت عربستان در تهران احضار کرده‌اند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311