Friday 23 October 2020 / جمعه 2 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran ideology jail

 بنا به گزارش ها پنج زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج در ایران در اعتراض به ضرب و شتم زندانیان سیاسی که روز شنبه ۷ آذرماه رخ داده دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گزارش سایت کلمه دو زندانی دارای سابقه شرارت ظهر شنبه پس از تهدید و ارعاب گروهی از زندانیان سیاسی با چاقو به آنها حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده اند. پس از آن، سعید مدنی فعال سیاسی ملی مذهبی و سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که هدف حمله قرار گفتند به همراه سه زندانی سیاسی دیگر، بهزاد عربگل، کامران ایازی و جعفر اقدامی در اعتراض به این وضعیت دست به اعتصاب غذای نامحدود زده اند.

سایت کلمه اضافه می کند که مدیریت زندان کمترین اقدام بازدارنده ای نسبت به این حمله انجام نداده و در این مورد سکوت کرده و زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب غذا زده اند خواهان انتقال دو زندانی حمله کننده از سالن زندانیان سیاسی عقیدتی شده اند.

پیش از این نیز سابقه ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان های ایران توسط زندانیانی که سابقه ارتکاب جرایم غیر سیاسی مانند قتل و مواد مخدر داشته اند وجود داشته و نهادهای مدافع حقوق بشر از مقامات قضایی و مسئولان زندان ها به خاطر استفاده عمدی از این زندانیان برای تهدید و اعمال فشار روانی بر زندانیان سیاسی انتقاد کرده اند.

زندانی سیاسی سعید مدنی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم شده که اکنون پنجمین سال حبس خود را می گذراند و سعید رضوی فقیه با وجود سپری شدن دوره یکساله محکومیت خود همچنان در زندان بسر می برد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311