Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Comoros condemning iran

مجمع الجزایر کومور (قمر) رابطه دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است. کومور از اعضای اتحادیه عرب است و روابط اقتصادی نزدیکی با عربستان سعودی دارد.این کشور پیش از این سفیر خود را از تهران فراخوانده بود.
به گزارش رادیو فرانسه وزارت خارجه کومور در بیانیه‌ای "دخالت ایران در امور داخلی پادشاهی عربستان سعودی" را محکوم کرده است.
به این ترتیب کومور پنجمین کشوری است که در حمایت از عربستان سعودی رابطه خود با ایران را قطع می‌کند.


روحانیون کومور هم از تصمیم دولت این کشور برای قطع رابطه با ایران حمایت کرده‌اند.
پیش از این، دولت کومور رابطه نزدیک و دوستانه‌ای با ایران داشت و در سال‌های گذشته، رهبر وقت آن کشور، که روحانی بود، در سفر به ایران، با مقامات ارشد جمهوری اسلامی دیدار کرد.
بین دو کشور یک رشته موافقتنامه از جمله در زمینه تشویق و گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری متقابل هم منعقد شده است.
همچنین، در سال ١٣٨٧، کمیته امداد امام خمینی اعلام کرد که دفتر این نهاد در کومور آغاز به کار کرده است. ماموریت این دفتر ارائه خدمات بشردوستانه از جمله حمایت از نیازمندان، کمک به راه اندازی دوره‌های آموزش حرفه‌ای، ساخت مسکن، خدمات درمانی و بهداشتی و توزیع اقلام و کالاهای ضروری اعلام شد.
مجمع الجزایر کومور که رسما "اتحادیه قمر" نامیده می‌شود کشوری در جنوب شرقی آفریقا و آب‌های اقیانوس هند واقع است. این کشور حدود ٨٠٠ هزار جمعیت دارد. اکثر مردم کومور مسلمان سنی هستند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311