Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Abdullah bin Zayed

عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات، در پاسخ به محمدجواد ظریف، بدون نام بردن از وزیر خارجه ایران، به او "مقدمات بلوغ دیپلماتیک" را یادآوری کرده و در توییتی گفته است: "سفارتخانه‌ها را آتش نزنید، اشغال و غارت نکنید. دیپلمات‌ها را گروگان نگیرید."او در کنار این توصیه از هشتگی استفاده کرده که می‌توان آن را به "راهنمای مقدمات بلوغ دیپلماتیک" ترجمه کرد.
وزرای خارجه ایران و امارات در روزهای اخیر در توییتر به هم طعنه زده‌اند.


پیشتر نخست‌وزیر خارجه امارات در واکنش به مقاله محمدجواد ظریف در نیویورک تایمز، در توییتر خود نوشته بود: "وقتی یادداشت وزیر خارجه ایران در نیویورک تایمز را خواندم، تصور کردم وزیر خارجه یک کشور اسکاندیناوی است."
پس از آن آقای ظریف دیروز (چهارشنبه ۱۳ ژانویه/۲۳ دی) در توییتر خود نوشت: "دیپلماسی عرصه (افراد برخوردار از) بلوغ است،و نه نوکیسه‌ها و متکبران" که به نظر بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران، پاسخی به توییت وزیر امور خارجه امارات رسید.
به دنبال حمله عده‌ای به سفارت عربستان سعودی در تهران شماری از کشورهای منطقه رابطه خود را با ایران قطع کرده یا کاهش داده‌اند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311