Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

gohardasht prisoners in hunger strike

گروهی از زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت (رجایی شهر) کرج برای همبستگی با چهار زندانی سیاسی اعتصاب غذای خود را آغاز کردند.
این زندانیان سیاسی در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که برای همبستگی با نسیم نقاش زرگران، رسول حردانی، ارژنگ داوودی و باتیرشاه محمداف، پنجشنبه و جمعه، ۷ و ۸ مرداد ۱۳۹۵ اعتصاب غذا می‌کنند.
چهار زندانی سیاسی یاد شده از سه ماه پیش تاکنون برای رسیدن به خواسته‌های قانونی‌شان در اعتصاب غذا به سر می‌برند.
از اعتصاب غذای رسول حردانی ۲۶ روز و از اعتصاب غذای نسیم نقاش زرگران ۲۴ روز می‌گذرد.


رسول حردانی که به اتهام هواپیماربایی بازداشت شده بود، می‌بایست ۳۰ مرداد ۹۴ آزاد می‌شد. اما مسئولان از آزادی او جلوگیری کردند.
نسیم نقاش زرگران هم یک نوکیش مسیحی‌ست که در سال ۱۳۹۱ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به چهار سال زندان محکوم شد.
ارژنگ داوودی یک زندانی سیاسی شناخته شده است که از هشت سال پیش تاکنون در زندان‌های مختلف از جمله در گوهردشت کرج محبوس است. او بخشی از بینایی و شنواییاش را در اثر شکنجه و آزار از دست داده.
باتیرشاه محمداف نیز تبعه ترکمنستان است و به اتهام جاسوسی به ۲۰ سال زندان محکوم شده. او در سال ۹۴ به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی نامه‌ای نوشت و خواهان رعایت آئین دادرسی مصوب جمهوری اسلامی ایران شد.
زندانیان سیاسی زندان گوهردشت در بیانیه‌شان نوشته‌اند که نگران سلامتی زندانیان سیاسی یاد شده‌اند. آن‌ها به جامعه جهانی هشدار داده‌اند که جان این زندانیان سیاسی در خطر است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311