Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

تهران اعلام کرد که خواستار دسترسی کنسولی به ۱۹ شهروند ایرانی است که به اتهام نقض تحریم‌ها آمریکا علیه ایران در ایالات متحده زندانی شده‌اند.sazman e melal
خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز چهارشنبه چهارم شهریور، اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران را بازتاب داده که تاکید می‌کند تهران نگران وضعیت زندانیان ایرانی در آمریکاست.
بر اساس این گزارش مرضیه افخم در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرده است که ۱۹ ایرانی «به خاطر مسائل مرتبط با تحریم و با ادعای نقض تحریم‌های آمریکا» در زندان‌های ایالات متحده به سر می‌برند.
سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است که برخی از این اتباع ایرانی، «حتی پس از دوره محکومیت هنوز تحت نظرند و از آزادی کامل برخوردار نیستند.


پیش از این حسن قشقاوی، معاون کنسولی وزارت خارجه ایران عنوان کرده بود که ۱۶ ایرانی به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ایالات متحده زندانی شده‌اند آقای قشقاوی در عین حال تأکید کرده بود که اگرچه ایران به دنبال آزادی این شهروندان است، اما بحث مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی واقعیت ندارد. موضوعی که ناظر به وضعیت جیسون رضاییان، خبرنگار واشینگتن پست در ایران بود.
آقای رضاییان که از ۱۳ ماه قبل در تهران بازداشت شده متهم به جاسوسی است و اکنون در انتظار رأی دادگاه انقلاب تهران به‌سرمی‌برد. این مدت گزارش‌هایی نیز درباره مبادله احتمالی وی با زندانیان ایرانی در آمریکا منتشر شده که دولت ایالات متحده آنها را تکذیب کرده است.
اما در نشست خبری روز چهارشنبه، سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین عنوان کرد که تهران به دنبال دفاع از حقوق زندانیان ایرانی در آمریکاست.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311