Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه ششم شهریور از ایران خواست تا با آزادی امیر حکمتی به بازداشت «ناعادلانه» این شهروند ایرانی آمریکایی پایان دهد.amir hekmati
به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز شنبه هفتم شهریور ماه مصادف است با چهارمین سال بازداشت امیر حکمتی. وی مدتی به عنوان تفنگدار دریایی در ارتش آمریکا خدمت کرده است.
امیر حکمتی در حالی ‌که به گفته خود برای دیدار با مادربزرگش به ایران رفته بود، بازداشت و به اتهام‌های «جاسوسی» و «همکاری با کشورهای متخاصم» ابتدا به اعدام محکوم شد، اما این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۰ سال زندان کاهش پیدا کرد.
این در حالی است که جان کری روز جمعه با تکذیب «اتهام جاسوسی» امیر حکمتی در بیانیه‌ای گفته است: «ما بار دیگر از مقام‌های ایران می‌خواهیم به دلایل انسان‌دوستانه امیر را آزاد کنند.


وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به نزدیک شدن به چهارمین سال بازداشت این شهروند ایرانی- آمریکایی گفته است: «خانواده حکمتی در این سال‌ها روحیه و مقاومت الهام بخشی از خود نشان داده‌اند.
وی اضافه کرده است: «امیر، به عنوان یک تفنگدار سابق ارتش، شجاعت فوق‌العاده‌ای در برابر این بی‌عدالتی از خود نشان داده است.
جان کری همچنین خواستار آزادی سعید عابدینی و جیسون رضایی، دو شهروند دیگر ایرانی- آمریکایی شده است.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311