Sunday 12 July 2020 / يكشنبه 22 تير 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

masoud shojaei

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که در روزهای اخیر با فشار مقام های حکومتی ایران برای کنار گذاشتن از تیم ملی مواجه شده، در تازه ترین پست اینستاگرام، ضمنی از اقدام خود و احسان حاج صفی دفاع کرد....

آقای شجاعی بازیکن ملی‌پوش ایرانی باشگاه پانیونیوس یونان است که به همراه حاج صفی دو هفته پیش مقابل تیم اسرائیلی به میدان رفتند، بعد از آن با موجی از انتقاد محافظه کاران روبرو شد.

 شجاعی روز جمعه ۲۷ مرداد در اینستاگرام نوشت، ایران برای او در اولویت است و قدر پوشیدن پیراهن تیم ملی را می‌داند. وی با یادآوری اینکه خودش «بچه جنگ» است، تاکید کرد قدر افرادی را که در راه دفاع از وطن کشته شدند را می‌داند اما به کنایه گفت هیچ گاه از عکس و تصویر آنان سواستفاده نمی‌کند.

مسعود شجاعی از مهدی مهدوی‌کیا فوتبالیست سرشناس ایرانی که از او در مقابل انتقادات دفاع کرده بود، تشکر کرد.

بعد از بازی شجاعی و حاج صفی، در آتن مقابل تیم «مکابی تل‌آویو» از اسرائیل، مقام های فدراسیون فوتبال این اقدام آنها را محکوم کردند و حتی بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به این رویداد اعلام کرد که بازیکنان ایرانی در قرارداد با باشگاههای خارجی باید موضع جمهوری اسلامی در رودررو نشدن با حریف اسرائیلی را مشخص کنند.

در پی حضور این دو بازیکن در بازی مقابل حریف اسرائیلی، مدیر کل حراست وزارت ورزش از لزوم برخورد با این دو بازیکن سخن گفت و حتی گفته شد آنها از حضور در تیم ملی فوتبال ایران محروم شدند، ادعایی که حتی با واکنش فیفا روبرو شد چرا که در این صورت خطر تعلیق فوتبال ایران وجود دارد..

از سوی دیگر، علیرضا علیپور، مسئول کمیته صیانت از لیگ فوتبال ایران به روزنامه ورزشی گل گفت که اگر این بازیکنان از بازی مقابل حریف اسرائیلی خودداری می کردند خسارت‌های احتمالی آنان جبران می‌شد.

او گفت: «در صورت فسخ قراردادشان هم تا هشتصد میلیون تومان آماده شده بود به عنوان خسارت به شجاعی و حاج‌صفی داده شود. حتی شهرداری قبول کرده بود یک خانه در یکی از نقاط خوب تهران تا سقف این رقم به آنها بدهد.»

برخی کاپیتان‌های پیشین تیم ملی ایران از مسعود شجاعی، کاپیتان فعلی تیم ملی فوتبال ایران و احسان حاج صفی دیگر بازیکن باسابقه تیم ملی حمایت کردند.

مهدی مهدوی کیا یک هفته پیش با انتشار عکسی از این دو بازیکن حمایت کرد

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311