Sunday 27 May 2018 / يكشنبه 6 خرداد 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

moon jae in North Korea

رئیس جمهوری کره جنوبی به خاطر آنچه «برخورد سهل انگارانه» با تهدید هسته ای کره شمالی نامیده شده، مورد انتقاد قرار گرفت.
جونگانگ، روزنامه پرتیراژ سئول رفتار «مون جای-این»، رئیس جمهوری کره جنوبی...

را به باد انتقاد گرفته است که در باره تهدیدهای دو روز گذشته کیم جونگ اون رهبر کره شمالی واکنشی نشان نداده و حتی در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت ملی کشور شرکت نداشته است.
سخنگوی ریاست جمهوری گفته است نشست پنجشنبه جنبه اضطراری نداشته و لزومی به حضور پرزیدنت مون نبوده است.
از «مون جای-این» رئیس جمهوری لیبرال کره جنوبی که در ماه مه امسال به این مقام برگزیده شد، انتظار می رفت بنا به وعده های انتخاباتی اش با توسل به دیپلماسی، مشکل با همسایه شمالی را حل کند و با ارائه مشوق های اقتصادی رهبرآتشین مزاج کره شمالی را به دست برداشتن از آزمایش های موشکی و هسته ای منصرف سازد. اما افزایش تحریمهای بین المللی مانع انجام آن وعده ها شده و پیشنهاد گفتگوی دو جانبه او نیز از سوی پیونگ یانگ رد شده است.
سئول با توجه به این مشکلات ظاهرا به پذیرش سیاست واشنگتن در مورد فشار تحریمها و بازدارندگی نظامی روی آورده اما هنوز از اظهار نظر رسمی در باره امکان حمله پیشگیرانه آمریکا به کره شمالی خودداری می کند و نگران است که چنان حمله ای به پاتک مرگبار همسایه شمالی به سئول منجر گردد.
یک تحلیلگر کره جنوبی با اشاره به همین نگرانی می گوید بدیهی ست که سئول با حمله پیشگیرانه موافقت نکند چنان حمله ای مخالفت اکثریت مردم کره جنوبی را با خود دارد.
با این حال خبرگزاری کره جنوبی گزارش می دهد که گفتگوی معنی دار با رهبر بی خرد کره شمالی بیهوده است.او تنها زبان زور را می فهمد.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
6
13
20
27

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed Hossein Mohri Nehzat Farnoody Majid MohammadiDrMeshki Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sahar Amani Mojhdeh Habibi Mansour Osanloo