Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Israel in Nato maneuver

یک رزمایش بزرگ به رهبری آمریکا با ۱۸ هزار سرباز از ۱۹ کشور عمدتا عضو ناتو در مرزهای شرقی این اتحاد شامل لهستان و سه کشور حوزه بالتیک، استونی، لتونی و لیتوانی برگزار می شود.
هاآرتص در گزارشی نوشت: نیروی...

زمینی آمریکا در اروپا روز یکشنبه اعلام کرد رزمایش موسوم به «حمله شمشیر ۱۸» تا ۱۵ ژوئن در سراسر منطقه جریان دارد و نمایشی از تعهد و همبستگی پیمان آتلانتیک شمالی در زمانی است که مانورهای نظامی روسیه به شکلی فزاینده اعضای ناتو را نگران کرده است.
هدف از «حمله شمشیر» تحریک روسیه نیست.
ناتو در کشورهای بالتیک و لهستان حدود ۶ هزار نیرو مستقر کرده است.
وزیر دفاع لیتوانی هم از آغاز وسیع ترین مانور ملی آن کشور موسوم به «توفان و رعد» با حدود ۹ هزار نیرو خبر داده است.
اسرائیل برای نخستین بار به عنوان یک کشور غیر عضو ناتو در رزمایش «حمله شمشیر» مشارکت می کند. چند ده تکاور اسرائیلی برای حضور در این مانور نظامی به اروپای شرقی اعزام شده اند.
این مانور پیشتر یک رزمایش عظیم متمرکز بود، اما امسال به دو سناریوی متفاوت تقسیم شده است؛ یک سناریو رزمایش ۱۸ هزار جنگجو از کشورهای متعدد است در حالی که سناریوی دوم که اسرائیل در آن شرکت دارد با نیروهای محدودتری انجام می گیرد. در این مانور به نیروها جنگیدن در کشورهای مختلف و قرار گرفتن زیر حملات هوایی دشمن ضمن عبور از پل ها و رودخانه آموزش داده می شود.
نیروهای نظامی کشورهای حاضر در این رزمایش شامل ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، کانادا، لتونی، لیتوانی، هلند، مقدونیه، لهستان، اسپانیا، نروژ، جمهوری چک و رومانی هستند.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311