Thursday 21 June 2018 / پنجشنبه 31 خرداد 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

trump erdogan economy relation

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دقایقی پیش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران حاضر شدند. در این نشست خبری دو رهبر بیانیه مشترک خود را بلافاصله پس از دیدار و...

مذاکرات خود قرائت کردند.

دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان هر دو بر دوستی دیرپا میان آمریکا و ترکیه تاکید کرده و ابراز امیدواری کردند که مناسبات دو کشور در آینده در زمینه های مختلف از جمله نظامی و اقتصادی گسترش یابد.
آقای ترامپ ضمن ستایش از «نقش اساسی» ترکیه در مبارزه با کمونیسم در جریان جنگ سرد و مقابله با گسترش شوروی، و همچنین مبارزه دوشادوش سربازان ترک در کنار سربازان آمریکایی در جنگ کره بر نقش محوری ترکیه در جنگ با تروریسم در جهان امروز اشاره کرد.
رئیس جمهوری آمریکا ضمن همدردی با مردم ترکیه در حملاتی که از سوی گروه های تروریستی متحمل شده گفت واشنگتن از ترکیه در مقابل گروه های تروریستی مثل داعش و پ ک ک حمایت و از تلاش های ترکیه در جهت صلح و توقف کشتارها در سوریه سپاسگذاری می کند.
دونالد ترامپ گفت در مذاکراتش با آقای اردوغان دو رهبر بر تحکیم روابط دوجانبه تجاری اشتراک نظر داشتند و در این مذاکرات رهبر ترکیه تجهیزات نظامی را برای خرید از آمریکا سفارش داده است.
رجب طیب اردوغان در آغاز سخنانش یک بار دیگر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.
اردوغان مذاکرات با رئیس جمهوری آمریکا را مثبت توصیف کرد و گفت روابط دوجانبه آمریکا بر اساس ارزش های دمکراتیک و منافع مشترک بوده و تداوم این شراکت در جهان ناآرام فعلی اهمیت ویژه ای دارد.
رجب طیب اردوغان گفت ترکیه مصمم است که به روابط با آمریکا ادامه دهد و در این راستا تحکیم مناسبات تجاری و اقتصادی، انرژی، نظامی و استراتژیک در دستور کار است.
رئیس جمهوری ترکیه گفت اتحاد و شراکت با آمریکا در مبارزه با داعش و بقیه گروه های تروریستی اهمیت دارد، چه یگان های مدافع خلق در سوریه باشد و چه گروه پ ک ک در ترکیه. او گفت هر گروهی که ثبات و صلح در جهان را تهدید کند ما با آن مبارزه می کنیم.
رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد کسانی که به دنبال افزایش تنش در ترکیه و سوریه و یمن هستند آینده خوبی نخواهند داشت.
رئیس جمهوری ترکیه گفت پیروزی آقای ترامپ در ریاست جمهوری آمریکا انتظارات و امیدهای جدیدی را در منطقه خاورمیانه به وجود آورده و همچنین بر نقش تعیین کننده فتح الله گولن روحانی ترک که در آمریکا به سر می برد در کودتای نیمه ژوئیه در ترکیه تاکید کرد.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
10
17
24

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed Hossein Mohri Nehzat Farnoody Majid MohammadiDrMeshki Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sahar Amani Mojhdeh Habibi Mansour Osanloo