Thursday 21 June 2018 / پنجشنبه 31 خرداد 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

florida airport shooting

تحقیقات پلیس فدرال آمریکا برای پی بردن به انگیزه عامل تیراندازی روز جمعه در فرودگاه «فورت لادردِیل» در ایالت فلوریدا، که منجر به کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن هشت نفر دیگر شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره پلیس بخش «بروارد» در میامی مهاجم را یک جوان ۲۶ ساله و از سربازان اعزامی ارتش آمریکا به عراق به نام استبان سانتیاگو معرفی کرده، که در بازداشت به سر می برد.

بنابر اعلام مقام‌های محلی، وی یک قبضه سلاح نیمه خودکار ۹ میلیمتری را از چمدان خود پس از دریافت آن در قسمت کنترل و تحویل بار بیرون آورد و شروع به تیراندازی به سمت مردم حاضر در محل کرد.

همین موضوع باعث شده است که پرسش هایی در سطح رسانه ها درباره امکان گذاشتن اسلحه در وسایل و چمدان هایی که در فرودگاه های آمریکا مورد بازرسی قرار می گیرند مطرح شود.

«فورت لادردیل-هالیوود» دومین فرودگاه بزرگ در جنوب ایالت فلوریدا است که به پروازهای بین المللی خدمات ارائه می‌کند.

مسئولان مربوطه آقای استبان را برای ساعات طولانی تحت بازجویی قرار داده‌اند و به گفته جرج پیرو، مامور ویژه پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در میامی انتظار می‌رود با اتهامات فدرال مواجه شود.

به گفته آقای پیرو، تحقیقات اف بی آی تاکنون انگیزه‌های تروریستی برای انجام تیراندازی روز گذشته در فرودگاه فورت لادردیل را رد نکرده و در حال تحقیق درباره فعالیت‌های اخیر مهاجم است.

وی همچنین تاکید کرد که «همه جوانب» برای پی بردن به انگیزه واقعی مهاجم در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته آقای پیرو، استبان سانتیاگو در ماه نوامبر سال گذشته به دلیل «رفتار غیرعادی» توسط ماموران اف بی آی بازداشت و سپس به پلیس محلی برای انجام معاینات روحی و روانی تحویل داده شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت که بستگان آقای سانتیاگو نیز تایید کرده‌اند که وی سابقه مشکلات روحی و روانی داشته است.

بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، وی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ میلادی در گارد ملی پورتو ریکو و گارد ملی آلاسکا خدمت کرده و از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ نیز به عراق اعزام شد.