Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Government shutdown 11 days

تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال در آمریکا وارد یازدهمین روز خود شد. به دعوت پرزیدنت ترامپ، رهبران دو حزب در کنگره آمریکا روز چهارشنبه راهی کاخ سفید می‌شوند تا امکان بازگشایی دولت را بررسی کنند.
...این دیدار و یک

روز پیش از تشکیل کنگره جدید آمریکا صورت می‌گیرد. کنگره ۱۱۶ ایالات متحده، فردا در حالی شروع به کار می‌کند که در مجلس نمایندگان، دموکرات‌ها و در مجلس سنا، جمهوری‌خواهان اکثریت هستند.
دموکرات‌ها پیشتر گفته بودند برای شروع کار خود برنامه دارند و نخستین کارشان، بازگشایی بخش‌های تعطیل شده دولت فدرال خواهد بود. با این حال و برای این کار، به همراهی و توافق سنا و کاخ سفید نیاز دارند.
پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه در پیامی در توئیتر شخصی خود گفت: «با توافق تجاری جدیدی که با کانادا و مکزیک امضا کردیم، این مکزیک است که هزینه ساخت دیواری را می‌دهد که از قبل خیلی از قسمت‌های آن بازسازی شده است. ما خیلی کار کرده‌ایم و بودجه ۵.۶ میلیارد دلاری که مجلس نمایندگان تصویب کرده، در مقایسه با منافع امنیت ملی خیلی کم مقدار است و خیلی زود هزینه آن تامین خواهد شد.»
هنوز مشخص نیست اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا چگونه برنامه ریزی خواهند کرد. دان استوارت، سخنگوی سخنگوی میتچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنا، پیشتر گفته بود: «قضیه ساده است؛ سنا چیزی که رئیس جمهوری آن را امضا نکند، تصویب نخواهد کرد.»
تعطیلی بخش‌هایی از دولت به دلیل اختلاف بر سر تامین بودجه برای ساخت دیوار در امتداد مرز آمریکا با مکزیک است. کاخ سفید می‌گوید باید بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری دریافت کند، ولی کنگره حاضر به تامین این رقم از بودجه نیست.
هر چند در مجلس سنای فعلی جمهوری‌خواهان اکثریت را با ۵۱ کرسی در اختیار دارند، اما برای تصویب آن در سنا نیاز به ۶۰ رای دارند. دموکرات‌ها گفته‌اند حاضر به تامین بودجه برای ساخت دیوار نیستند.
دموکرات‌ها می‌گویند در یک طرح، بودجه ۱.۳ میلیارد دلاری برای وزارت امنیت داخلی را تایید می‌کنند، اما مدت آن تا هشتم فوریه (۱۹ بهمن) خواهد بود. این فرصت اجازه می‌دهد هم دولت از تعطیلی خارج شود، و هم کنگره و کاخ سفید مذاکرات خود را ادامه دهند.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311