Friday 22 March 2019 / جمعه 2 فروردين 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Nowruz celebration in US congress

کنگره آمریکا چهارشنبه شب صحنه پیشواز از نوروز، همراه با ابراز امیدواری و حمایت همه جانبه اعضای هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات از خواست های مردم ایران برای دستیابی به حکومتی دموکرات و سکولار، و...

عاری از تسلیحات اتمی بود.
این مراسم به سازمان جوامع ایرانیان آمریکا برگذار شد.
نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان به عنوان ارشد ترین مقام قانونگذار دموکرات در جمع شرکت کنندگان برنامه نوروزی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا ضمن تبریک سال نو خورشیدی ابراز امیدواری کرد که خواسته های مردم ایران در نزدیکترین زمان بر آورده شود.
وی گفت:‌ مردم آمریکا مردم ایران را دوست دارند، همگی خواستار ایرانی سکولار، دموکراتیک و عاری از تسلیحات اتمی هستیم؛ کشوری که شهروندانش بتوانند به کمالاتشان برسند.
خانم پلوسی همچنین ایران را کشوری با غنای فرهنگی ژرف نامید که آمریکائیان ایرانی تبار با بهره گیری از آن به تعالی و پیشرفت آمریکا کمک کرده اند در حدی که نوروز ایرانی به یکی از اعیاد آمریکائی تبدیل شده است.
در این مراسم الینا راس لتینن از اعضای ارشد حزب جمهوریخواه و کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان اعتراضات مردمی در ماههای اخیر در ایران را پیش در آمد تغییر رژیم در ایران دانست.
وی گفت: این اعتراضات واقعا ریشه ای و فراگیر است؛ اعتراض به رژیم است و نه دعوای درون رژیم. این اعتراض عمومی علیه رژیم مذهبی اسلامگرا؛ نشان می دهد که تغییرات در راه است؛ نشان می هد زمان تندروها و رهبر آن به سر آمده است. مردم ایران از نقض حقوق بشر، فساد ماندگار؛ سیاستهای نابود کننده اقتصاد ملی، سیاستهای دخالت در منطقه و سیاست صدور ایدئولوژی تنفر و تروریسم خسته شده اند.
موضوع تغییر رژیم در صحبتهای برد شرمن عضو دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نیز مطرح شد.
وی گفت: این نوروز پیش رو مانند نوروزهای دیگر نیست. این اولین نوروز پس از شروع ادامه دار اعتراضات در ایران است. من می دانم که رهبر ایران گفته است مسبب این اعتراضات، مجاهدین خلق هستند، نمی دانم این موضوع حقیقت دارد یا نه اما آنچه می دانم این است که این حرف تعریف و تمجید بزرگی برای مجاهدین خلق است.
دینا رورباکر یکی از نمایندگان ایالت کالیفرنیا که اقامتگاه بیشترین تعداد آمریکاییان ایرانی تبار است نیز در این مراسم ابزار امیدواری کرد که با پایان حاکمیت مذهبی در ایران، منطقه خاورمیانه و جهان به صلح و آرامش نزدیکتر شود.
وی گفت: ما با شماییم. مردم آمریکا که دوستدار آزادی هستند در کنار مردم ایران هستند؛ سال نو مبارک! ما تعهد خود را در همکاری با مردم خوب ایران برای کنار رفتن ملاها و برگشت آنها به مساجد ابراز می داریم. امیداوریم تا پایان سال شاهد ایرانی باشیم که ضمن دست یافتن به دموکراسی واقعی و صلح با جهان از حاکمیت رادیکال اسلامگری بنیادگرا که به دنبال جنگ و سرکوب است خلاصی یافته باشد. بنابراین سال نو مبارک!
سناتور استیو کوهن دموکرات عضو کمیته امور قضایی مجلس سنا، نیز تغییرات در ایران را امری دست یافتنی عنوان کرد.
وی گفت: ایرانیان بسیاری در آمریکا در راه دستیابی به ایرانی مستقل و آزاد، و دموکرات تلاش می کنند. آمریکا از ادامه این تلاش که رساندن صدای ایرانیان به جهان است قدر دانی می کند. تغییرات در ایران بالاخره رخ خواهد داد. در آینده ای نه چندان دور شاهد ایرانی آزاد و دموکراتیک خواهیم بود.
نزدیک به دو دهه است که روسای جمهوری آمریکا با انتشار پیام نورزوی، این عید باستانی را به ایرانیان و دیگر اقوامی که این زندگی دوباره طبیعت را جشن می گیرند، تبریک می گویند.

bbl

TV