Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

transgender us military law

دادگاه عالی آمریکا که بالاترین مرجع قضایی در این کشور است با صدور رایی به نفع دولت آمریکا، اجرایی شدن حکم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری، مبنی بر ممنوعیت استخدام و فعالیت ارتشی برای دگرباشانی که تغییرجنسیت...

داده‌اند را بلامانع دانسته است.
۹ قاضی دیوان عالی روز سه‌شنبه (۲۲ ژانویه) بر سر این موضوع به رای نشستند و در نهایت ۵ قاضی محافظه‌کار توانستند بر مخالفت ۴ قاضی لیبرال‌تر فائق آیند؛ بدین ترتیب، فعلا کاخ‌سفید و پنتاگون اجازه می‌یابند تا هنگام تکمیل شدن روند قضایی این پرونده در دادگاهای فدرال از استخدام تراجنسیتی‌ها و حتی فعالیت ارتشی‌های فعلی جلوگیری کنند.
بنابر این حکم که در زمان امضای آن از سوی دونالد ترامپ به سرعت جنجالی شد و به در دادگاه‌های فدرال به چالش کشیده شد آن گروه از دگرباشان‌جنسی که برای تغییر جنسیت عمل جراحی انجام داده‌اند به دلایلی که آقای ترامپ "محدودیت‌های فیزیکی و هزینه‌های گزاف پزشکی" عنوان کرده از استخدام و ادامه فعالیت در ارتش منع می‌شوند.
این تصمیم را آقای ترامپ دو سال پیش ابتدا در توییتر اعلام کرد و ابتدا همه تراجنسیتی‌ها را از "استخدام یا ادامه فعالیت" در نیروهای نظامی کشور منع کرد اما جیمز متیس، وزیر دفاع وقت با اصلاح این حکم آن را محدود به تراجنسیتی‌هایی کرد که از ریخت جنسی خود ناراضی‌اند و یا آنهایی که هویت جنسی خود را بر خلاف ظاهرجنسی بیولوژیکی خود می‌دانند و خواستار عمل جراحی هستند.

منبع : BBCPersian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311