Tuesday 25 September 2018 / سه شنبه 3 مهر 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

7.3 earthquake north Iraq

سازمان زمین شناسی آمریکا روز یکشنبه ۲۱آبان از وقوع زمین لرزه‌ای قدرتمندی با شدت ۷ و سه دهم در مقیاس ریشتر در شمال عراق خبر داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، کانون زلزله ۳۲ کیلومتری حلبچه، حدود ۱۰۳ کیلومتری جنوب...

شرق سلیمانیه اقلیم کردستان، گزارش شده است.
اداره زمین شناسی آمریکا ابتدا شدت زمین لرزه را ۷ و دو دهم ریشتر اعلام کرده بود، اما بعدا آن را به ۷ و سه دهم ریشتر تغییر داد.
با این حال، مقام‌های عراقی قدرت این زلزله را ۶ و پنج دهم ریشتر اعلام کرده‌ و گفته‌اند در بغداد، پایتخت، هم احساس شده است.
رسانه های داخلی ایران نیز محل زلزله را در مرز عراق با استان کرمانشاه ایران و نزدیکی شهر ازگله این استان اعلام کردند.

شبکه خبر ایران نیز گفت این زمین لرزه در استان‌های غربی و مرکزی ایران حس شده و باعث قطع برق در برخی مناطق کرمانشاه شده است. گزارش هایی هم حاکیست که این زلزله حتی در اطراف تهران نیز احساس شده است.
بر اساس این گزارش ها، زلزله موجب تخریب خانه های روستایی در مناطقی از سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصر شیرین شده است.
فرماندار قصر شیرین نیز ساعاتی پس از وقوع زلزله تعداد کشته ها تا آن هنگام را شش نفر و زخمی ها را بیش از ۲۵ نفر اعلام کرد. انتظار می رود این آمار افزایش یابد.
تصاویری که در شبکه های مجازی منتشر شده نشان می دهد که شهروندان در برخی از مناطق استانهای غربی از جمله ایلام، کرمانشاه، کردستان و لرستان برای به سر رساندن شب در خیابانها چادر زدند. جمعیت زیادی هم دربیمارستان های مرکزی از جمله بیمارستان کرمانشاه به سر می برند.
کمیته بحران استان ایلام مدارس تمام مقاطع این استان برای روز دوشنبه ۲۲ آبان، تعطیل اعلام کرد. به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله، تمامی مدارس استان کرمانشاه نیز تعطیل اعلام شد.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
9
16
23
30

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed DrMeshki Nehzat Farnoody Majid Mohammadi Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sahar Amani Susi Khatami Nasser Engheta Mansour Osanloo ُShan Fezeli ُReza Alavi ُBijan Khalili