Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Pompeo North Korea no weapon

یک روز پس از توافق تاریخی رئیس جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی، وزیر خارجه آمریکا گفت اطمینان دارد که مذاکرت بین واشنگتن و پیونگ یانگ «زمانی در هفته آینده» از سر گرفته خواهد شد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری...

آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور توافق کردند در ازای ارائه تضمین‌های امنیتی به پیونگ یانگ، در جهت خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی گام بردارند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه از قول مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ نوشت، مذاکرات برای پیگیری توافق صورت گرفته هفته آینده از سر گرفته می‌شود، اما تاریخ دقیق آن را مشخص نکرد.
آقای پمپئو که با خبرنگاران در سئول پایتخت کره جنوبی گفت‌وگو می‌کرد، گفت انتظار دارد که مذاکرات دوجانبه در فاصله کوتاهی پس از بازگشت مقام‌های دو طرف به کشورهایشان از سر گرفته شود.
وی روز پنجشنبه به واشنگتن باز خواهد گشت.
وزیر خارجه ایالات متحده همچنین خاطر نشان کرد که پرزیدنت ترامپ مذاکرات با کره شمالی را رهبری می‌کند، اما «من فردی خواهم بود که نقش راننده را برای پیش رفتن در این روند بر عهده خواهم داشت.»
مایک پمپئو با تاکید بر این که دو طرف کارهای زیادی باید انجام دهند و در دیدار سران دو کشور فرصت رسیدگی به آنها نبود، گفت هیات‌های مربوطه برای پیشبرد روند کنونی به این مسائل خواهند پرداخت.
وی افزود، ایالات متحده و کره شمالی جهت خلع سلاح شبه جزیره کره گام‌های اساسی را ظرف دو سال آینده خواهند برداشت. با این حال به نوشته آسوشیتدپرس، آقای پمپئو به جزئیات زمان‌بندی این امر اشاره نکرد.
وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه اضافه کرد که دولت آمریکا امیدوار است تا پایان دوره اول ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ گام‌های عمده و بزرگی در جهت خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی برداشته شود.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311