Friday 25 May 2018 / جمعه 4 خرداد 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

header 7

gen mcmaster narendra modi mea

حدود یک هفته پس از استفاده ارتش آمریکا از بزرگترین بمب غیرهسته‌ای خود در افغانستان، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحد درباره وضعیت آن کشور با نخست وزیر هند به گفت‌وگو پرداخت....


دیدار روز سه شنبه ژنرال مک‌مستر با نارندرا مودی در دهلی نو صورت گرفت؛ این نخستین دیدار یک مقام ارشد دولت پرزیدنت ترامپ از هند، یکی از متحدان واشنگتن در منطقه جنوب آسیا، محسوب می‌شود.
بنا بر اعلام سفارت آمریکا در دهلی، دو طرف درباره راه‌های تقویت همکاری‌های دفاعی و ضدتروریسم گفت‌وگو کردند و ژنرال مک‌مستر بر نقش هند به عنوان یک شریک عمده در مبارزه جهانی با تروریسم تاکید کرد.
هربرت ریموند مک‌مستر، ژنرال سه ستاره که قبلا فرماندهی نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان را بر عهده داشته، اوایل اسفند و یک هفته پس از کناره‌گیری مایکل فلین به سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری انتخاب شد.
وی روز گذشته نیز در اسلام آباد پایتخت پاکستان، و پیش از آن در کابل پایتخت افغانستان، در همین زمینه با مقام های ارشد آن کشورها به گفت‌وگو نشسته بود.
این سفر در حالی انجام می‌شود که وزیر دفاع آمریکا هم تور سفرهای خود را به خاور میانه و شمال آفریقا آغاز کرده و موضوع مبارزه با تروریسم و افراطگرایی محور اصلی مذاکرات اوست.
معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز روز یکشنبه واشنگتن را به مقصد منطقه آسیا-اقیانوسیه و دیدار از کره جنوبی، ژاپن، اندونزی و استرالیا ترک کرد.
این سفر همزمان با افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره انجام می‌شود.