Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mullah Abdul Ghani Baradar

شورای رهبری طالبان گفته است که ملا عبدالغنی برادر، یکی از مؤسسان گروه طالبان، به عنوان رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر تعیین شده است. یک منبع از گروه‌ طالبان به بی‌بی‌سی با تایید این خبر گفته است که آقای برادر...

به قطر رسیده است.
پاکستان ملا غنی برادر را حدود سه ماه پیش پس از هشت سال زندان، آزاد کرد.
طالبان در بیانیه‌ای گفته است که "این اقدام بخاطر تقویت پروسه مذاکرات با جهت (طرف) آمریکایی و انجام بهتر آن صورت گرفته است."
همزمان با تعیین شدن آقای برادر به عنوان رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر، گفته شده گروه طالبان در پست‌های مختلف در چارچوب این گروه تغییراتی ایجاد کرده است.
در همین حال منبعی از گروه طالبان به بی‌بی‌سی گفت که در یک هفته گذشته حکومت افغانستان و گروه طالبان شماری از زندانیان شان را مبادله کردند.
به اساس این مبادله، به گفته او ۳۴ سرباز پلیس وارتش افغانستان از زندان طالبان و ده عضو طالبان از زندان بگرام آزاد شده‌اند.

گفتگوهای صلح
خبر تعیین شدن ملا عبدالغنی برادر به عنوان رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر در حالی منتشر می‌شود که گروه طالبان روز سه‌شنبه (۲ بهمن/دلو) اعلام کرد که نشست و مذاکرات این گروه با نمایندگان آمریکا بر سر مسئله صلح افغانستان در شهر دوحه قطر ادامه دارد.

منبع: BBC Persian

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311