Tuesday 26 March 2019 / سه شنبه 6 فروردين 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

nikki haley new action Iran US

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل پنجشنبه به دعوت دانشگاه دوک در کارولینای شمالی تحت عنوان «مقابله با چالش های حاکمیت جهانی امروز» سخنرانی کرد و طی آن گفت ایالات متحده دوران جدیدی از رهبری...

را در جهان و در رویکرد با ایران آغاز کرده است.
وی گفت «به عنوان مثال ما وارد دوران جدیدی در رهبری‌مان در روابط با ایران شده ایم. توافق هسته ای با ایران به گونه ای بزرگ طراحی شده بود که نگذارند شکست بخورد. نه تنها ایالات متحده، بلکه متحدان ما در اروپا آزمایش های موشک های بالیستیک ایران، حمایت آن از تروریسم و سرکوب مردم ایران را به خاطر حفظ توافق هسته‌ای نادیده گرفته‌اند.»
خانم هیلی با انتقاد از نحوه مذاکره توافق هسته‌ای توسط دولت باراک اوباما گفت، طراحان این توافق استدلال کردند که تنها گزینه یا پذیرش این توافق بدی است که آنها مذاکره کرده اند، یا جنگ با ایران. وی افزود اما دولت پرزیدنت دونالد ترامپ این فرضیه غلط را رد کرده است.
او اضافه کرد «این دولت شجاعت به چالش کشیدن این انتخاب غلط را دارد و ما با متحدان اروپایی خود برای تقویت توافقنامه و پاسخگو قرار دادن رژیم ایران برای حمایت از تروریسم منطقه ای کار می‌کنیم. رییس جمهوری مهلت نیمه ماه مه را برای تعیین مشارکت مستمر در توافق تعیین کرده است.»
نیکی هیلی در این سخنرانی بر تعهد آمریکا از دفاع از منافع آمریکا و حفاظت از متحدان آن تاکید کرد و افزود ایالات متحده در این ارتباط لحظه ای درنگ نخواهد کرد. او گفت «اما چه ما در توافق بمانیم یا نه، تقویت رویکرد ما برای پاسخگو قرار دادن ایران برای رفتارش، پیامی قوی به رژیم ایران می‌فرستد.»
آمریکا می گوید در حال انجام مذاکراتی با شرکای اروپایی خود در مورد توافق هسته ای با ایران است.

bbl

TV