Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mike Pompeo Security Council members

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل در سازمان ملل دیدار کرد و گفت کره شمالی باید گام های اساسی برای عاری سازی هسته ای بردارد.
به گزارش رویترز و...

به نقل از نماینده هلند در سازمان ملل، آقای پمپئو روز جمعه در این دیدار گفت تا زمانی که کره شمالی گام های عملی برای عاری سازی هسته ای برندارد، تحریم ها نیز کاهش نمی یابد.
دیدار آقای پمپئو با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت، ژاپن و کره جنوبی پشت درهای بسته صورت گرفت.
آسوشیتدپرس نیز به نقل از نماینده هلند گزارش داده است که شورای امنیت برای وزیر خارجه آمریکا روشن ساخت که خواهان اقدامات عملی کره شمالی برای عاری سازی هسته ای است.
وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود محور این دیدار که طی آن نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل حضور خواهد داشت، در جریان قرار دادن این کشورها در مورد مذاکرات جاری با کره شمالی است.
در این بیانیه همچنین آمده که آقای پمپئو با دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش پیرامون آخرین تحولات در زمینه اصلاح ساختار سازمان ملل و همچنین اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد نیز گفتگو می کند.
آقای پمپئو از زمان ریاست بر سازمان سیا دیدار با رهبر کره شمالی را آغاز کرد. نتیجه مذاکرات او به دیدار ۲۲ خرداد پرزیدنت ترامپ و «کیم جونگ اون» در سنگاپور منجر شد.
در دیماه سال گذشته و در اوج تنش بین کره شمالی و آمریکا، دبیر کل سازمان ملل معاون سیاسی خود را با هدف فرونشاندن تنش به پیونگ یانگ اعزام کرد.
دبیر کل سازمان ملل گفته است که توان نهاد تحت امرش را درصورت نیاز در اختیار کره شمالی و آمریکا قرار خواهد داد؛ از جمله در زمینه راستی آزمایی که توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت می گیرد.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311